Zwierzęta polarne na krze

Zabawa sensoryczna DIY

Od kilku sezonów zima nas nie rozpieszcza. Dlatego dla wszystkich wielbicieli chłodnych temperatur proponujemy aktywność, która przeniesie nas w obszary okołobiegunowe. Zabawa przypadnie go gustu przedszkolakom, a odpowiednio przygotowana zachwyci także niemowlaki.

Jak przygotować woreczek żelowy DIY?

Potrzebne materiały

Koszulka foliowa lub woreczek strunowy
Żel do mycia ciała lub żel do włosów
Taśma klejąca
Dodatki np. kamyczki, guziki
Figurki zwierząt arktycznych

KROK 1

Zabawa jest bardzo prosta i szybka w przygotowaniu. Wystarczy do koszulki foliowej wlać żel pod prysznic – ok. 300 ml. Przy arktycznym temacie najlepiej sprawdzi się przeźroczysty lub w kolorze niebieskim. Można też wykorzystać oba kolory. Mieszanie ich będzie dodatkową atrakcją.

KROK 2

Następnie dokładamy do żelu wybrane dodatki. Mogą to być kamyczki, guziki, koraliki, kształty z pianki, płaskie klocki, ewentualnie także cekiny lub brokat.

KROK 3

Zawijamy ściśle otwór koszulki i dokładnie zaklejamy go taśmą.

Całość możemy przymocować taśmą do stolika lub do podłogi. Woreczek nie będzie wówczas przesuwał się i uciekał, co ułatwi przesuwanie elementów zatopionych w żelu. Będzie to szczególnie istotne i pomocne dla maluszków, które mogą się nim bawić nawet leżąc na brzuchu na podłodze.

Podczas zabawy z woreczkiem żelowym dziecko stymuluje dotyk oraz wzrok. Przesuwając drobne elementy w woreczku trenuje koordynację ręka-oko, a także koncentrację. Chcąc dostarczyć malcowi dodatkowych wrażeń termicznych, woreczek można przed zabawą potrzymać w lodówce.

Z kolei dla starszaka woreczek będzie ciekawą inscenizacją przy wprowadzaniu tematyki stref polarnych. To świetna okazja do omówienia zwierząt charakterystycznych dla chłodnych stref.