Zimowe sweterki

Pomysł na rodzinny konkurs na "Ugly Sweater"

Świąteczne sweterki Ugly Sweaters można kochać lub nienawidzić, ale nie da się przejść koło nich obojętnie. Czasem kiczowate a czasami śmieszne weszły na stałe do zimowo-świątecznych symboli a najwięksi fani organizują nawet konkursy na najbrzydszy świąteczny sweter. Nasza propozycja zimowej zabawy to właśnie zorganizowanie takiego konkursu dla całej rodziny. Złapcie za materiały kreatywne i przekonajcie się kto w Waszej rodzinie potrafi zaprojektować “najpiękniejszy” Ugly Sweater.

Sprawdź jak my stworzyliśmy zimowe sweterki

Potrzebne materiały

Filc lub kolorowy papier | ozdoby: pompony, cekiny, tasiemki, ruchome oczy itp. | Nożyczki | Klej | Druciki kreatywne na wieszaki (opcjonalnie)

Przebieg zabawy

W zabawie powinni wziąć udział wszyscy członkowie rodziny. W tym konkursie nie trzeba mieć talentów manualnych a tym bardziej poczucia stylu czy estetyki – każdy świąteczny sweter jest piękny! To co się liczy, to poczucie humoru, wyrażenie swojej osobowości i oryginalność. 

My proponujemy zrobienie sweterków z filcu, będą przyjemne w dotyku i będą naśladować prawdziwy materiał. Możecie również postawić na papier kolorowy lub po prostu chwycić za kredki i namalować wzory na przygotowanym wcześniej dla każdego uczestnika konkursu szablonie.

Wzory nie muszą koniecznie nawiązywać do Świąt. Mogą przedstawiać zimową scenkę lub zwierzątka polarne takie jak pingwiny czy niedźwiedzie.

Gotowe sweterki możemy powiesić na choince!