Zima w domu

Zabawa ze sztucznym śniegiem

Jeśli brakuje Wam śniegu sprawdźcie jak wyczarować śnieżną zabawę w domu z zaledwie dwóch składników. Cieszcie się zimą i zimową atmosferą bez względu na pogodę.

Sprawdź jak cieszyć się śniegiem nawet jeśli nie ma go za oknem

Jak zrobić sztuczny śnieg?

Potrzebne materiały

Mąka ziemniaczana | Olej roślinny | Miska | Brokat (opcjonalnie) | Taca, zwierzątka i ozdoby do stworzenia zimowego krajobrazu

Aby stworzyć śnieżną masę wystarczy wymieszać ze sobą mąkę ziemniaczaną i olej roślinny. Jeśli dodamy więcej oleju śnieg będzie bardziej kleisty, jeśli mniej bardziej kruchy. Do śniegu możemy dodać również brokat lub cekiny, dzięki temu będzie się ładnie błyszczał.

Samo mieszanie śniegu jest już sporą frajdą dla maluchów i zabawą sensoryczną. Masa jest aksamitna w dotyku, krucha, jednak można ją zbić w większe kawałki oraz skrzypi jak prawdziwy śnieg pod stopami! Dodatkowe efekty uzyskasz wkładając gotową masę do lodówki, aby się schłodziła!

Tworzymy zimową scenkę

Do stworzenia zimowej scenki, potrzebna będzie Ci taca lub płytki pojemnik. Przełóż do niej śnieg a następnie ozdób go szyszkami, które będą imitować drzewa oraz kamieniami. W takiej scenerii jest kilka opcji zabawy. Dziecko może spróbować ulepić bałwanka, pobawić się leśnymi zwierzątkami lub na przykład ludzikami Lego.