Zima w domu

Igloo z kartonów

Kartonowe igloo to świetna kryjówka dla małych dzieci, którą można szybko wykonać ze starych kartonów. Zbudujcie i udekorujcie ją wraz z dzieckiem. W środku urządźcie przytulną bazę z ciepłymi kocykami, idealną na poczytanie ulubionej książki i wypicie ciepłego kakao.

Zobacz jak my zbudowaliśmy naszą zimową bazę

Jak zrobić igloo?

Potrzebne materiały

Kartony najlepiej białe | nożyczki lub nożyk | Szeroka taśma klejąca | Ozdoby | Farby do pomalowania igloo (opcjonalnie) | ciepły kocyk lub futerko do włożenia do środka (najlepiej białe)

KROK 1 (opcjonalny)

Zadbaj o zimową scenerię. Igloo najlepiej wyglądać będzie na białym tle. Jeśli nie masz białych ścian możesz zasłonić ją np. białym prześcieradłem. My postanowiliśmy na srebrną imprezową kurtynę, która dodała mroźnego charakteru.

KROK 2

Z kartonów wytnij 12 identycznych prostokątów. Prostokąt powinien być takiej wielkości, aby dziecko przeszło przez otwór, który powstanie w jednym z nich. W ośmiu kartonach możesz zostawić jedną boczną ściankę na dłuższej krawędzi, którymi będziesz łączył kolejne ściany – nie jest to konieczne. Podobnie w pozostałych prostokątach powinieneś zostawić boki przy krótszej krawędzi.

KROK 3

W jednym z prostokątów wytnij otwór na wejście.

KROK 4

Połącz osiem kartonów, w tym jeden z otworem – taśmą. Igloo można już postawić, jeśli na razie nie prezentuje się dobrze, nie przejmuj się. Po przytwierdzeniu dachu nabierze kształtu.

KROK 5

Czas na wycięcie dachu! Wytnij go z pozostałych prostokątów, dzieląc je na pół. Z każdej połówki wytnij taki sam trapez. 

KROK 6

Przytwierdź dach do igloo. Podstawę trapezu przylep do górnej krawędzi ścian a wszystkie boki poprzylepiaj do trapezów obok.

KROK 7 – DEKOROWANIE

Igloo jest już gotowe – teraz wystarczy je udekorować i przytulnie urządzić.

Na ścianach możesz namalować śnieżki lub zarysy “lodowych cegieł”. Nad wejściem zawieś np. girlandę z sopli lodu wyciętą z kartonu. Na dachu możesz przylepić ozdoby choinkowe lub tabliczkę z imieniem dziecka.

Środek ścielimy puchatym kocykiem, ściany od wewnątrz możemy ozdobić lampkami choinkowymi, doda to wrażenia przytulności i ciepła.

Miłej zabawy!

 

Wybierz się na biegun z naszymi ubrankami