Zakochana sesja zdjęciowa

Pomysł na walentynkową sesję rodzinną w domu

Walentynki, czyli Dzień Zakochanych to święto kiedy celebrujemy nie tylko miłość romantyczną, ale również bliskie relacje rodzinne i przyjacielskie. Naszym pomysłem na wspólną rodzinną zabawę i stworzenie wspaniałych zdjęć, które można podarować najbliższym jest zorganizowanie domowej sesji w walentynkowej scenografii. Sprawdź nasze inspiracje.

Jak stworzyć walentynkową sesję zdjęciową

Do wykonania ładnych walentynkowych zdjęć będą potrzebne Wam trzy rzeczy.

Duże okno
Po pierwsze najważniejsza rzecz w fotografii, czyli światło. Najlepszy efekt w warunkach domowych uzyskacie korzystając ze światła dziennego. Wybierzcie miejsce na zdjęcia blisko dużego okna i wykonajcie sesję w ciągu dnia.

Walentynkowa garderoba
Do walentynkowej sesji sprawdzi się każdy styl ubrań, ale kluczową kwestię odgrywać będzie ich kolor. Najważniejszym będzie oczywiście czerwień. Mocne kolorystyczne akcenty uzyskasz łącząc je z bielą i czernią. Jeśli wolisz delikatniejszą kolorystykę postaw na pastelowe róże. My wybraliśmy kontrastowe kolory z dominującą czerwienią.

Scenografia
Ostatnim warunkiem udanej sesji są dekoracje. Przede wszystkim musicie mieć do dyspozycji czyste tło – najlepiej wybierzcie białą ścianę. Kolejny krok to stworzenie lub kupienie walentynkowych dekoracji. Niewielkim kosztem uzyskacie fantastyczne efekty , które będą mogły konkurować z profesjonalnymi sesjami. Sprawdźcie nasze inspiracje i podzielcie się swoimi pomysłami biorąc udział w naszym konkursie walentynkowym.

Balony serca

Balony w kształcie serc kupicie w sklepie. Ten prosty i tani rekwizyt momentalnie wprowadzi do zdjęcia walentynkowy klimat. Idealnie sprawdzą się w zdjęciach portretowych rodzeństwa.

Deszcz serduszek

Własnoręcznie wykonana serduszkowa girlanda stworzy wspaniały efekt na zdjęciu. girlandę możesz przyczepić do sufitu lub do parasolki! Do zdjęcia najlepiej pasować będzie stylizacja sugerująca spacer w wiosenny deszczyk, kalosze i lekka kurtka. 

Wykonanie

Na papierze w odcieniach różu i czerwieni narysuj serduszka a następnie wytnij. Możesz obrysować je od jakiegoś przedmiotu np. foremki do pierników. Serduszka stworzysz w ekspresowym tempie używając do tego specjalnego dziurkacza. Po wycięciu serc przylep je do białej nitki, najlepiej sprawdzi się do tego klej w sztyfcie. Gotową girlandę przyczep do parasola, musisz to zrobić bardzo ostrożnie, aby nie zaplątać ze sobą poszczególnych sznurków.

Ślę buziaki

Z tych samych serduszek stworzycie inną prostą aranżację. Naklej kilkanaście serc na ścianie a następnie poproś swojego modela o stanięcie bokiem i zrobienie gestu słania całusów tuż pod naklejoną kompozycją. Takie zdjęcie w formie kartki pocztowej możecie przesłać np. babci, na pewno sprawicie jej w ten sposób olbrzymią radość.

Balonove Love

Innym ciekawym pomysłem jest zdjęcie z balonem, z napisem love. Tak wielki balon będzie wyglądał szczególnie uroczo na zdjęciach z maluchami, ale powinien spodobać się również nastoletnim dziewczynkom.

Ukryta wiadomość

Stwórz zabawną kompozycję z pojedynczych literek składającą się na ukrytą wiadomość! Jaką? To już zależy tylko od Was. My proponujemy krótkie Love, które świetnie wyglądać będzie w poczwórnej ramce. 

Wykonanie

Z brokatowego papieru wytnij potrzebne do napisu litery. Użyj takiego koloru, aby kontrastował ze strojem dziecka. Na każdym zdjęciu dziecko powinno trzymać tylko jedną literkę.

Serduszkowe ramki

Ramy w kształcie serc możesz wykonać z kartonu. My użyliśmy do tego gotowych ram do makram i wieńców, które pomalowaliśmy na czerwono. Każde dziecko może pozować z własną ramką lub mogą dzielić jedną.

Walentynkowe lizaki

Ten rekwizyt znajdziesz w każdym sklepie spożywczym. Czerwone lizaki dodadzą Waszej sesji słodkiego charakteru a dzieci będą miały dodatkową zachętę do pozwania.

Konfetti

Niesamowity efekt osiągniesz bardzo łatwo, rzucając nad swojego modela konfetti. Wesoło wirujące w powietrzu kółeczka nadają zdjęciu pozytywny charakter i są skutecznym sposobem na wywołanie uśmiechu u małego modela. Czerwone lub różowe konfetti z bibuły  będzie wyglądać niczym opadające płatki róż.

Pokażcie nam swoje zdjęcia

Tak niewiele potrzeba do wyczarowania uroczych walentynkowych zdjęć! Jeśli czujecie się zainspirowani łapcie za aparat i pokażcie nam efekty własnej sesji, w naszym konkursie walentynkowym.