Wyprawka niemowlęca — jakie ubranka są potrzebne noworodkowi?

Niemowlęce ubranka powinny być delikatne. Skóra noworodka jest cienka i wrażliwa, przez co wymaga odzieży wyjątkowo delikatnej. Zobacz, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę, kupując dziecięce ubrania.

Lista potrzebnych rzeczy, w które przyszła mama powinna się zaopatrzyć, przysparza problemów wielu rodzicom. Szczególnie temat jest kłopotliwy,  gdy w rodzinie pojawia się pierwsze dziecko. Lista rzeczy wyprawkowych zależna jest od kilku czynników. Jest to między innymi miesiąc, w którym dziecko przychodzi na świat. Chłodne miesiące wymagają zakupu cieplejszej odzieży. Poniżej prezentujemy inspirację, jak ubrać noworodka w maju i późniejszych miesiącach 

Lista ubrań — co zabrać do szpitala?

 Niemowlęce ubranka powinny być wygodne. Bawełniana odzież jest dla dzieci najlepsza. Czy wiesz, jakie ubranka są potrzebne Twojemu dziecku? Będziesz potrzebować:

  • Śpioszki 6 szt.
  • Body z krótkim rękawem 6 szt.
  • Body z długim rękawem 3 szt.
  • Pajacyki 3 szt.
  • Czapka na głowę — pojedyncza warstwa dzianiny
  • Skarpetki 3 pary
  • Rękawiczki niedrapki
  • Spodnie dresowe z gumką  / legginsy z długą nogawką
  • Bluzy 

W sklepach z odzieżą dla niemowląt wybór jest ogromny. Jest kilka cech, które pozwolą Ci wybrać to, co najlepsze.

Ubrania dla niemowląt na zatrzaski

Wybierając ubrania, zwróć uwagę czy mają zatrzaski. Ten element bardzo ułatwia przebieranie noworodka. Body z kopertowym zapięciem jest bardzo chwalone przez współczesnych rodziców pod względem łatwości przebierania dziecka. Noworodka przebiera się nawet kilka razy dziennie, dlatego swoboda i szybka zmiana ubrania noworodka jest szczególnie cenna.

Z jakiego materiału powinny być ubrania dla dzieci?

Odpowiedź: Z naturalnego. Najpopularniejsza jest bawełna-nie bez powodu. Jest to materiał oddychający, miły w dotyku i przede wszystkim bezpieczny dla dzieci. Rodzice docenią fakt, że jest to materiał trwały, który zniesie wiele prań :).  Bawełniana odzież jest dla dzieci najlepsza, dlatego też najchętniej kupowana przez przyszłych rodziców. 

Co kupić rodzicom z okazji narodzin dziecka?

Powyższą listę można również potraktować jako inspirację, gdy nie mamy pomysłu co kupić noworodkowi na prezent. Ubranka przydają się zawsze. Trzeba tylko zwrócić uwagę na rozmiar. Dzieci po narodzinach mają ok. 50-55 cm długości ciała. Dzieci szybko rosną, dlatego kupując ubranko na prezent lepiej kupić za duże, niż za małe.