Wycinanki z liści

Stwórz jesienne obrazki z uroczymi zwierzątkami

Urocze zwierzątka z liści – zabawa plastyczna

Kolorowe liście to nieodłączna część jesieni a ich zbieranie jest jedną z ulubionych zabaw dzieci i rodziców. Cudowne barwy i ciekawe kształty zachęcają do wyzwolenia w sobie pokładów kreatywności i stworzenia pięknych jesiennych obrazków. 

Zainspirujcie się naszą zabawą w wycinanko-kolorowanki, w której papier kolorowy zostanie zastąpiony przez liście. Razem z dziećmi stwórzcie scenki z życia zwierząt lub obrazki o innej tematyce. Dla dodatkowej inspiracji można pomyśleć o użyciu brokatu. Warto również sięgnąć Zabawa spodoba się zarówno małym i dużym dzieciakom.

Przygotowanie

Wybierzcie się na spacer i pozbierajcie liście oraz płatki jesiennych kwiatów. Wiele ciekawych roślin znajdziecie przy domowych ogródkach – rozejrzyjcie się za płatkami róż, pelargonii lub chryzantem. Jeśli na ziemi nie znajdziecie ładnych liści, wystarczy lekko zatrząść drzewem. Zdobycze zabierzcie do domu i od razu użyjcie do zabawy.

Pozostawione liście i płatki niestety szybko uschną i pogniotą się. Aby temu zapobiec i wykorzystać je innego dnia – włóżcie liście pomiędzy kartki grubej książki, dzięki czemu zachowają swój kształt.

Krok 1

Obejrzyj liście, które zebrałeś na dworze. Czy któryś z nich przypomina Ci jakieś zwierzę? Za pomocą nożyczek możesz poprawić kształt, aby pasował do Twojego pomysłu. Nie przejmuj się brakującymi elementami – dorysujesz je później.

Krok 2

Wycięte zwierzątko naklej na kartkę.

Krok 3

Za pomocą flamastrów uzupełnij rysunek. Możesz dorysowywać elementy, lub kolorować liście niczym kolorowankę.

Krok 4

Gotowy obrazek opraw i powieś na ścianie.

Zainspiruj się naszymi projektami