Trend alert – czyli jesienne trendy w modzie dziecięcej 2022 rok

Czapki można nosić ze względu na modę, ochronę i wygodę. Są wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, i mogą być gładkie lub ozdobione charakterystycznymi wzorami czy typu swetrowego z ozdobnymi prążkami. Kolorowe elementy ozdobne są niezwykle modne w tym sezonie. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jakie są modowe trendy na 2022 r. w nakryciach głowy i wybierz idealną i praktyczną czapkę dla swojego dziecka! 

Czapki dla maluszków

Niemowlęca czapka powinna być pod ręką przy okazji każdego spaceru. Kupując czapkę dla niemowląt, wybierz taką, która jest wykonana z oddychającego materiału, na przykład z bawełny. Warto też upewnić się, że czapka dobrze przylega do głowy dziecka, ale nie jest zbyt ciasna. Aby zapewnić odpowiednie dopasowanie, zmierz głowę dziecka przed zakupem czapki.

Co zrobić, aby dziecko ładnie wyglądało na spacerze? Błyszczące kamyczki i kokardki to często spotykany motyw w nowych kolekcjach odzieży niemowlęcej. Dla najmłodszych marki odzieżowe proponują często czapki wiązanie pod szyją. Dzięki zastosowaniu troczków czapka:

  • nie zsuwa się z dziecięcej głowy podczas leżenia
  • dziecko nie jest w stanie samodzielnie zdjąć nakrycia głowy 
  • minimalizuje ryzyko zgubienia czapki
  • uszy dziecka są osłonięte

Do wyboru czapek przede wszystkim należy podejść praktycznie. Na rynku, dostępnych jest wiele czapek dla niemowląt. Są one dostosowane do wieku dziecka i jego potrzeb na konkretnym etapie rozwoju. Warto dodać, że czapki dla najmłodszych to podstawa wyprawki każdego nowo narodzonego dziecka.

Czapki dla chłopca 

Chłopięce czapki to zdecydowanie ponadczasowe akcesorium. Niezależnie od tego, czy jest to czapka z daszkiem, czapka jesienna czy zimowa – od wieków podstawą mody. Choć styl i kolorystyka nakryć głowy może zmieniać się z dekady na dekadę i w zależności od pór roku, popularność chłopięcych nakryć głowy pozostaje niezmienna. Dla chłopców to czapka jest jednym z kluczowych elementów wpływających na jesienny look. W modowych jesiennych trendach w odzieży dziecięcej zaobserwować można powrót koloru miodowego, szarego i głębokiej zieleni.  

Czapki dla dziewczynki

Czapka dla dziewczynki jest ważną częścią jej garderoby. Istnieje wiele różnych rodzajów do wyboru. Niektóre z najpopularniejszych opcji na jesień to czapka typu beanie. To klasyczna czapka z luźną górną częścią, często też z wywijanym brzegiem. To bardzo modny fason w modzie dziecięcej w 2022 r. W sklepie Broel znaleźć można  też czapki przejściowe dwustronne. To rozwiązanie jest szczególnie doceniane przez rodziców dziewczynek, ponieważ wówczas łatwiej dopasować kolor czapki do dziewczęcej stylizacji. Niemal na każdej czapce widoczna jest modna naszywka z ciekawym napisem lub wzorem. Tego rodzaju ozdoby czapek to kolejny element jesiennych trendów 2022 r.

Podsumowując, czapki są świetnym sposobem na ogrzanie głowy i uszu w chłodniejszych miesiącach. Dzięki temu, że dziecko nosi czapkę, jego organizm się nie wychładza. Dodają również charakteru do każdej stylizacji. Niezależnie od tego, czy wybierzesz czapkę typu beanie, czy inną, upewnij się, że jest dobrze dopasowana i wykonana z oddychającego materiału.