Światowy Dzień Uśmiechu 2021– zabawne sposoby zachęcające do dbania o uśmiech

Światowy Dzień Uśmiechu przypada na 1 października 2021. To wspaniałe święto ma przypomnieć wszystkim, jak ważny jest uśmiech w życiu człowieka. Pomysłodawcą tego szczególnego dnia był Harvey Ball. W 1963 roku stworzył obrazek uśmiechniętej buźki na żółtym tle tzw. „smiley”. Jego założeniem był hołd dla czynienia dobra i radości w życiu codziennym. To bardzo ważne, żebyśmy o tym nigdy nie zapominali. Dlatego przedstawiamy Wam proste gry i zajęcia, aby uczcić ten dzień w niezapomniany sposób, wywołujący radość i uśmiech u naszych dzieci.

Jak prawidłowo myć zęby? – ekspert podpowiada jak zachęcić dziecko do mycia zębów

Światowy Dzień Uśmiechu to też idealna okazja, żeby nauczyć nasze dzieci higieny jamy ustnej. Jak wiemy, wizyta u dentysty nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń dla naszych maluchów. Co zrobić, żeby ograniczyć te wizyty do minimum? Jak zadbać o zęby o najmłodszych lat? Najważniejsze jest wykształcenie regularności mycia zębów u naszych pociech – to najlepsza profilaktyka! “Już od momentu pojawienia się pierwszego mleczaka u naszego malucha warto wprowadzić poranny i wieczorny rytuał mycia zębów” radzi Dominika Słowikowska — ekspertka marki Coccodrillo.

Ponieważ nasze dzieci zawsze biorą z nas przykład i uczą się poprzez obserwowanie naszych zachowań, najlepszą lekcją dbania o higienę jamy ustnej jest dla niech wspólny rytuał mycia zębów. To przyzwyczai je do używania szczoteczki już od najmłodszych lat. Oczywiście przy tym nie może też zabraknąć elementu zabawy. Dobrze jest tworzyć historie związane z nauką mycia zębów, tak żeby dla dzieci było to ciekawe, fascynujące doświadczenie, a nie przykry obowiązek. Nauka poprzez zabawę jest bardzo skuteczna, a przy tym dostarcza dzieciom dużo radości. Warto dodać do rytuału mycia zębów pozytywne emocje, które dodatkowo zachęcą malucha do regularnego szczotkowania – tłumaczy Dominika Słowikowska. Dlatego przestawiamy kilka wskazówek na domową zabawę, która oswoi dzieci z tematem wizyty u dentysty.

  1. Mierzenie czasu mycia zębów klepsydrą – zachęć dzieci, żeby myły zęby na czas. Kto wytrzyma do końca klepsydry, dostanie małą nagrodę!

By mieć ładny uśmiech, należy dbać o zęby. Nieodzownymi przyborami okazują się być wtedy nie tylko pasta i szczoteczka, ale i klepsydra, która odmierza dzieciom czas, jaki powinny poświęcić na szczotkowanie zębów.

2. Opowiadanie dzieciom, jak dbać o zęby i jak wygląda wizyta u stomatologa.
Wizyta u dentysty w teorii, czyli oswajanie z tematem świadomego odwiedzania stomatologa. Rozmawiamy z dziećmi o tym, jak profilaktycznie dbać o zęby, zamiast je później leczyć.

3. Pokaż dzieciom, że nawet zwierzęta muszą dbać o zęby.

O uśmiech, a w zasadzie o zęby, pupila również warto dbać. Nie tylko od święta. Pamiętajmy, by korzystać w tym celu ze specjalnych przyborów i past dla zwierząt. Oczywiście, powierzenie takiego zadania dzieciom to dla nich przednia zabawa 😊

Zabawa w dentystę – pielęgnacja uśmiechu może być fajna!

 

Żeby dobrze zadbać o uśmiech, potrzebujemy odpowiednich narzędzi.

Jakich materiałów potrzebujemy do stworzenia własnego zestawu dentystycznego?

Przy naszym mini projekcie zaopatrzyliśmy się w następujące rzeczy:

  • patyczki po lodach
  • kawałek włóczki lub muliny
  • nożyczki
  • klej w sztyfcie
  • klej w płynie
  • elementy do dekoracji – kolorowe cekiny
  • kawałek kartonu
  • mazak

Nawlekamy na palce kawałek włóczki, który stworzy “włosie” do szczoteczki

Szczoteczka gotowa.

Dziecko może ozdobić szczoteczkę według uznania za pomocą kleju w płynie oraz cekinów.

Drugi uczestnik zabawy w tym czasie wycina narysowane na kartonie: tubkę pasty oraz kubeczek. Stanowi to fajną okazję do poćwiczenia motoryki małej.

Możemy rozpocząć wspólną zabawę w mycie zębów za pomocą przyborów dentystycznych DIY.

Kochamy Dziecięce Uśmiechy!

Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu, razem z naszym partnerem Sylveco, przygotowaliśmy niespodziankę. Do każdego zamówienia złożonego 1 października w e-sklepie coccodrillo.eu dołączamy prezent: pastę lub szczoteczkę do zębów. Spieszcie się – liczba prezentów jest ograniczona.

Patronami akcji są: