Świąteczne czekoladki dla najbliższych

Pomysł na prezent

Nie ma nic lepszego niż gorąca czekolada w mroźny poranek, zwłaszcza jeśli dostaliśmy ją od najbliższej osoby. Sprawdź jak przygotować słodkie upominki dla swoich najbliższych, które rozgrzeją ich serca. 

Jeśli jesteście fanami własnoręcznie robionych prezentów – łyżki z gorącą czekoladą na pewno się Wam spodobają. Ten uroczy świąteczny upominek możecie przygotować wspólnie. Rodzice mogą pomóc przy roztapianiu czekolady, a dzieci z łatwością zrobią resztę, stworzą i udekorują czekoladki. Prezent nie tylko ucieszy babcię czy dziadka, ale również będzie fantastyczną rodzinną zabawą.

Wykonanie czekoladek

Potrzebne materiały

Ulubiona czekolada ok. 3 tabliczki na 6 łyżek

Drewniane łyżki

Plastikowe kieliszki/pojemniki lub silikonowe foremki

Rondelek, naczynie do fondue

Słodkie dodatki: np. drobne cukierki, czekoladki, laski cukrowe, ciasteczka, mini pianki

Foliowe torebeczki

Ozdoby: wstążki, naklejki świąteczne, gałazki choinki

Opcjonalnie: Biały kubek i markery do namalowania buzi bałwanka

Pudełko na prezent

Krok 1

Rozpuśćcie ulubione czekolady, dzięki różnym kolorom czekolady będziecie mogli zrobić zabawne warstwy. Jeśli rozpuszczacie czekoladę nad podgrzewaczem uważajcie żeby jej nie przypalić.

Krok 2

Aby uformować czekoladowe łyżki będziecie potrzebowali niewielkich pojemników.

RADA: Idealnie sprawdzają się małe plastikowe kieliszki lub silikonowe foremki do wypieków bądź lodu. Tego typu pojemniki znacznie ułatwią wyjęcie czekoladek.

Do każdego pojemnika wlejcie rozpuszczoną czekoladę. Ciekawe wzory uzyskacie mieszając różne kolory czekolady, np. białą i gorzką.

Krok 3

Do pojemników włóżcie drewniane łyżki, a wierzch ozdóbcie ulubionymi słodkimi dodatkami, np. mini piankami lub małymi ciasteczkami.

Krok 4

Włóżcie czekoladki do zamrażarki aby stwardniały.

Krok 5 – opcjonalny

W czasie gdy czekoladki są w zamrażalce możecie przygotować świąteczny kubek. Wystarczy biały kubek oraz czarny i pomarańczowy marker do malowania na porcelanie. Narysujcie buźkę uroczego bałwanka, możecie też zrobić inny wzór, np. reniferka lub choinkę . Sprawdźcie na opakowaniu flamastrów co należy zrobić, aby markery się nie zmyły, zazwyczaj wystarczy zapiec je w piekarniku.

Krok 6

Wasze czekoladki są już gotowe? Wspaniale! Teraz wystarczy je tylko delikatnie wyjąć z pojemników. Czyż nie są piękne?! 😍 Włóżcie je w torebeczki i ozdóbcie naklejkami i wstążkami.

PORADA: Na tym etapie możecie jeszcze ozdobić brzegi czekoladek posypką. Przytrzymajcie je przez chwilę nad świeczką i włóżcie do miseczki z posypką.

Krok 7

Gotową czekoladki wraz z kubeczkiem zapakujcie w pudełko i obdarujcie najbliższych.

PORADA: Pamiętajcie, że gorąca czekolada pita wspólnie smakuje znacznie lepiej!