Stylizacja albo psikus

Zainspiruj się ubrankami Coccodrillo i stwórz przerażająco fajny kostium

Nie musisz kupować gotowych kostiumów, które przydadzą się Twojemu dziecku tylko na jedną imprezę. Zamiast tego zabaw się w halloweenową stylistkę i sama skomponuj kostium z tego co już masz w szafie!

Stwórz stylizację dla czarownicy

Zacznij od skompletowania ubrań, które będą podstawą kostiumu. Pasujące do czarownicy motywy to: czarne koty, nietoperze i pająki. Kolory zaś to: czerń, fiolet i zieleń. Ciemna sukienka będzie idealną bazą. Do sukienki dobierz rajstopy w poziome pasy, gwiazdki lub inny magiczny motyw. Nasza modelka Lila zdecydowała się na białe rajstopy i czarne kolanówki z buziami kotków. Świetny wybór! Na koniec dodaj buty. Najbardziej pasować będą wysokie i czarne, mogą to być buty typu glany lub kozaczki. Kiedy skompletujesz cały strój, zadbaj o dodatki: kapelusz i miotłę.

Kapelusz wykonaj korzystając z naszego video-tutoriala a miotłę stwórz ze zwykłego kija i przywiązanych do niego drobnych patyczków.

Obejrzyj film z instrukcją wykonania kapelusza

Stwórz stylizację stracha na wróble

Do wykonania tego stroju wystarczą jeansy z przetarciami i koszula w kratę lub inne ubranko nawiązujące do wsi lub wiejskiego stylu.

Teraz wystarczy ozdobić nasze ubranka. Ze starych ściereczek lub kolorowego filcu powycinaj łaty, które ponaklejasz na spodnie (użyj zwykłego kleju w sztyfcie, który będzie łatwo zmyć). Łaty możesz naszyć również czarną muliną lub możesz narysować na nich szew markerem.

Pod łaty, w kieszenie i pod mankiety powtykajcie źdźbła sianka. Całości dopełni słomkowy kapelusz i piękny słonecznik.

Stwórz stylizację halloweenowej dyni dla chłopca i dziewczynki

Kostium dyni to największy halloweenowy klasyk. Zrób go samemu! Wystarczy pomarańczowa koszulka, na której przylepisz buzię z dyni wyciętą z czarnego, samoprzylepnego filcu. Poeksperymentuj z kształtami. Dynia może być mroczna lub słodka. Aby strój był spójny pozostałe ubrania powinny być jednolicie czarne, w ten sposób dyniowa koszulka będzie na pierwszym planie. Dla dziewczynki dobierz czarną spódniczkę, legginsy a pod t-shirt włóż bluzkę z długimi rękawami. Ciekawym dodatkiem będzie opaska z całkiem sporą dynią, którą możesz stworzyć korzystając z naszego tutorialu video. Strój chłopca skomponuj podobnie, jedyną zmianą będą tu spodnie. Idealnym dopełnieniem będzie kubełek na cukierki, oczywiście w kształcie dyni.

Obejrzyj film z instrukcją wykonania stroju dyni

Stwórz stylizację dla zaczarowanego kota czarownicy

Aby stworzyć ten uroczy strój zacznij od ubrania. Wybierz sukienkę lub bluzkę z kocimi motywami oraz wszelkie ubranka, które są z futerka, np. sweterek czy rękawiczki. Teraz pora na pracę twórczą. Razem z nami stwórz dla swojego kotka: opaskę z uszami, puchaty ogonek z kokardą, kocie łapki z rękawiczek oraz aksamitkę z dzwoneczkiem na szyję. Taki magiczny kociak w mig wszystkich oczaruje.

Obejrzyj film z instrukcją wykonania stroju kotka

Stwórz stylizację dla potworka

Dla osób, które lubią improwizować proponujemy stroje potworów. Poprzyczepiaj do ubrania śmieszne dodatki znalezione w domu: gąbki, pompony, kawałki wełny i futerka. Do opaski możesz przylepić piłeczkę pingpongową z dorysowanym okiem a do czapki wycięte z papieru oczka i zęby. 

Obejrzyj film z instrukcją wykonania czapki potworka