Street Festival: styl ulic wielkich miast w ubraniach dla dzieci

Wiadomo nie od dziś, że ulice wielkich miast to prawdziwy wybieg mody. Spacerują po nich setki, a nawet tysiące osób – dorosłych i dzieci, z których każdy wyróżnia się swój sposób. Styl miejski zawsze był natchnieniem dla największych projektantów. Również Coccodrillo przygotowało specjalną kolekcję dla dzieci inspirowaną nieustającym ruchem miasta, wibrującym niczym bąbelki w szampanie. Ten ruch przechodniów przypomina taniec i to jego motyw przenika do stylizacji ubrań w tym sezonie. 

Zobacz jakie kolory i fasony będą królować w modzie dla dzieci w najbliższych miesiącach.

Ubrania streetwear dla dzieci – co to za styl?

Streetwear, czyli moda uliczna jest stylem inspirowanym publiczną przestrzenią. Taka odzież sprzyja indywidualizmowi i swobodnemu wyrażaniu siebie. W Polsce ten trend rozwinął się w latach 70. i 80. XX wieku i był zapoczątkowany przez skaterów. Obecnie ta moda wypływa na szersze wody – luźne dresy, obszerne t-shirty, bluzy z kapturem i spodnie z kolorowymi wzorami założy miłośnik sztuk walki, tancerz, hip-hopowiec, a także każdy streetwear boy i streetwear girl, którzy chcą wyglądać cool. W kolekcji Coccodrillo pokazujemy stylizacje zainspirowane stylem ulic wielkich miast z naciskiem na motyw DANCE. To kolorowe luźne wzory w odcieniach fuksji, fioletu, energetycznej limonki, ze wzorami animal print- – zakochają się nie tylko miłośnicy tańca! Każdy dzieciak lubiący kolorowe ubrania i dodatki znajdzie tu coś dla siebie.

Jak i czemu warto zachęcać dziecko do tańca?

Taniec jest jednym z najbardziej pierwotnych sposobów ekspresji człowieka. Współgra z naturalnym rytmem danej osobowości. Oczywiście dla jednych dzieci tańczenie będzie ogromną frajdą, a dla innych katorgą. Co zrobić, aby nasze dziecko pokochało taniec? Jak zachęcić je do ruchu, aby całego dnia nie spędzało przy komputerze, tablecie czy smartfonie? Oczywiście jak zawsze najważniejszy jest dobry przykład. Możemy po prostu włączyć ulubioną muzykę dziecka i zacząć się wygłupiać – tańczyć zachęcając dziecko do przyłączenia się do wspólnej zabawy. Dzieci najlepiej uczą się poprzez radosne aktywności, które nie kojarzą im się ze stresem. Potrzebują akceptacji i wsparcia rodziców. Z całą pewnością nie powinniśmy ich zmuszać do tańczenia. Może inna forma ruchu jest dla nich dużo bardziej odpowiednia. Może będą to sztuki walki, gra w piłkę lub skakanka.

Jeśli jednak zauważymy, że nasze dziecko uwielbia tańczyć, warto zapisać je na dodatkowe zajęcia, żeby mogło rozwijać swoją pasję i realizować marzenia. Tańczenie ma szereg zalet – wspiera rozwój psychomotoryczny dziecka, rozwija dobrą kondycję i pozwala pozbyć się problemów z nadwagą. Taniec jest też świetnym sposobem na rozładowanie nadmiaru energii u dzieci, redukuje stres i negatywne emocje. Ważnym aspektem jest również to, że rozwija pewność siebie i niweluje strach przed występami publicznymi. Nauka tańca wpływa też pozytywnie na nawiązywanie relacji z innymi – przełamuje nieśmiałość i uczy samodzielności. Nasza pociecha może też poczuć pierwszy smak rywalizacji, samodyscypliny, wytrwałości w dążeniu do celu, a w przypadku porażki dostać pierwszą lekcję pokory.