Śnieżna kula z rodzinnym zdjęciem

Zimowy projekt kreatywny DIY

Śnieżną kulę bardzo łatwo wykonać samodzielnie. Może to być ciekawy projekt dla Twojego dziecka lub pamiątka czy pomysł na prezent. Sprawdź jak ją przygotować.

Jak zrobić śnieżną kulę?

Potrzebne materiały

Zdjęcie lub wydruk zdjęcia dziecka bądź całej rodziny

Elementy dekoracyjne, np. drobne zabawki, figurki takie jak drzewko, sarenka

Słoik

gorący klej, nożyczki, szeroka taśma przezroczsta

Gałązka lub inna ozdoba do zasłonięcia zakrętki

Gliceryna

Konfetti, sztuczny śnieg lub inne drobne elementy, które będą unosiły się w kuli

Krok 1

Zaopatrz się we wszystkie niezbędne elementy. Wybierz niewielki słoik np. po daniu dla niemowlaków.

Dobierz ozdoby pasujące wielkością do słoika, np. choinkę. Choinkę przyklej do wnętrza pokrywki. Jeśli tak jak w naszym przypadku jest nieco za niska na słoik, możesz podnieść ją na korku lub zakrętce.

Krok 2

Wybierz zdjęcie, które najbardziej będzie pasować do kuli. Możesz zrobić też na tę okazję specjalną zimową sesję zdjęciową. Dziecko może udawać, że rzuca śnieżkę lub, że dotyka szyby słoika od środka.

Fotografowana osoba powinna mieć widoczną na zdjęciu całą sylwetkę. Wytnij ją a następnie zabezpiecz przez namoknięciem taśmą przezroczystą. Naklej ją z obu stron zdjęcia i ponownie wytnij sylwetkę – tym razem możesz zrobić to niedokładnie, zachowując margines od zdjęcia z taśmy.

Do słoika wlej odpowiednią ilość gliceryny. Dzięki niej pływające w środku konfetti będzie powoli opadać i przemieszczać się w cieczy.

Słoik zakręć a zakrętkę ukryj pod sztuczną gałązką lub kokardką. Postaw swoją kulę na kominku lub stole i ciesz jej widokiem.