Przygotuj się na zimę — zimowe stylówki dla młodzieży

Gdy robi się coraz zimniej, czas pomyśleć o tym, jak zorganizować młodzieżową zimową garderobę. Jeśli jest nastolatkiem, być może zastanawiasz się, jakie trendy są popularne w tym sezonie. Oto kilka wskazówek, jak zachować styl w miesiącach zimowych.

Gdy na dworze zaobserwujemy deszcz lub pierwszy śnieg, warto zarekomendować młodzieży założenie odzieży wodoodpornej. Żadne dziecko, niezależnie od wieku, nie lubi chodzić w mokrych ubraniach, a tego rodzaju odzież je ochroni.

Jak utrzymać ciepło?

Jednym ze sposobów, aby zachować ciepło i jednocześnie dobrze wyglądać, jest nakładanie warstw odzieży. Można to zrobić, zakładając bluzkę z długim rękawem pod wygodny dres. Ciepła kurtka plus zestaw akcesoriów takich jak modna czapka i pasujący szalik, nada

strojowi nieco indywidualności i zapewni utrzymanie ciepła w organizmie.

Odzież outdorowa

Zarówno dzieci, jak i młodzież uwielbia zabawy na śniegu. Śnieżna zima to świetny czas na uprawianie sportów takich jak snowboard czy jazda na nartach. Aby móc w pełni oddać się tej przyjemności, należy zadbać o odpowiedni strój. 

Odzież do aktywności zimowych powinna zapewniać swobodę ruchu, a więc być bardzo wygodna. Kolejną ważną cechą jest wspomniana wyżej wodoodporność. Przemoczenie w połączeniu z wiatrem to dobry przepis na infekcję. Warto tutaj wspomnieć też o termoregulacji i oddychających materiałach. Podczas szaleństwa na stoku młodzież się poci, dlatego tak ważna jest cyrkulacja powietrza i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, co zapewnią ubrania specjalnie dostosowane do uprawiania zimowych sportów. Na koniec, oczywista rzecz, mianowicie utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Wybierając jakiekolwiek ubranie z oferty zimowej Lemon, masz gwarancję, że Twojemu dorastającemu dziecku będzie ciepło.

Moda i styl zimą 

Poza aspektami praktycznymi, na co zwracają uwagę głównie rodzice, dla młodzieży ważny jest też wygląd. Moda lubi eksperymentować z kolorem i wzorem. Zima często kojarzy się z ciemnymi barwami, takimi jak czerń, szarość i granat. Jednak warto rozjaśnić stylizacje odrobiną koloru lub ciekawym nadrukiem. Kolorowe kurtki zimowe na stoku wyglądają obłędnie! Biel śniegu dodatkowo pięknie odbija barwy zimowej odzieży.

Zimowe stylówki dla młodzieży — podsumowanie

Dobry strój do uprawiania sportów zimowych to taki, który zapewni ciepło, a jednocześnie będzie oddychający. Warstwy cieńszej i grubszej odzieży pomogą utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Spodnie narciarskie i dobrej jakości kurtka zimowa to zestaw obowiązkowy na zimowe szaleństwa na śniegu. Aby podkręcić stylówkę – wybierz modną czapkę i szalik, dla dopełnienia całości.