Proste i efektowne stroje dla dzieci na Halloween

Coraz więcej placówek na przełomie października i listopada obchodzi Halloween bądź organizuje bale przebierańców lub imprezy dyniowe. A rodzice co roku w tym czasie mają zagwozdkę jak stworzyć wygodne i satysfakcjonujące dla dziecka przebranie na tę okazję.

W poniższym artykule przedstawimy cztery kostiumy na Halloween dla dziecka, które – przy wykorzystaniu odpowiednich dziecięcych elementów garderoby – niewielkim nakładem pracy możemy stworzyć w domu.

Strój mumii – jak zrobić kostium na Halloween?

Należy przygotować:

 • białe, kremowe lub jasnoszare ubrania,
 • kilka szerokich bandaży,
 • biała kredka lub farbka do twarzy.

Obwiązujemy bandaż wokół głowy na wysokości czoła. Najlepiej pod włosami, tak by unosiły się do góry dla lepszego efektu. Pamiętaj, że stroje na halloween dla dzieci mogą być naprawdę szalone!

Następnie malujemy twarz dziecka na biało.

Potem zabieramy się za bandażowanie ciała – zaczynamy od klatki piersiowej i brzucha dziecka, a następnie przechodzimy do rąk i nóg. Należy w miarę porządnie zawiązać bandaże, by mieć pewność, że nie rozplączą się podczas zabawy w szkole. Jednocześnie trzeba zadbać o to, by dziecko miało w nich możliwość swobodnego poruszania się.

Jeszcze odpowiednia postawa ciała i idealne przebranie mumii gotowe!

Strój ducha – kostium na Halloween diy

Podstawowe i najprostsze przebranie na Halloween dla dzieci. To takie rozwiązanie, po które warto sięgnąć, jeśli w ostatniej chwili dowiadujemy się, że na następny dzień musimy przygotować strój na bal przebierańców w przedszkolu lub w szkole. Wystarczy kawałek białego prześcieradła, bandaż i nożyczki.

Zakładamy prześcieradło na dziecko i zaznaczamy miejsca, w których należy wyciąć dziury na oczy.

Gdy nasz duch widzi już świat, obwiązujemy bandażem szyję i talię przykrytego prześcieradłem dziecka. Dzięki temu materiał utrzyma się w pożądanym miejscu, a dziurki na oczy nie przesuną się tak, że mały przebieraniec przestanie widzieć otoczenie.

Przebranie czarodzieja

Ta kreacja wymaga już nieco większego nakładu pracy, którą należy włożyć przede wszystkim w przygotowanie kapelusza czarodzieja. Nie jest to jednak skomplikowany zabieg, a pozwala stworzyć bardzo efektowne przebranie na Halloween.

Wystarczy zorganizować:

 • czarny brystol,
 • klej na gorąco,
 • długi patyk,
 • czarną pelerynę,
 • nożyczki,
 • czarną kredkę lub farbę do twarzy.

Warto zaopatrzyć małego czarodzieja w elegancki kardigan w ciemnym kolorze – nada on całej kreacji ciekawszego charakteru. Do tego nakładamy dziecku niezawodną czarną pelerynę oraz domalowujemy wąsy na twarzy.

Następnie zabieramy się za przygotowanie kapelusza czarodzieja. Zwijamy czarny brystol w stożek i sklejamy jego brzegi klejem na gorąco.

Odcinamy spód kapelusza w najszerszym miejscu stożka w linii prostej. Z pozostałej części brystolu tworzymy rondo do czapki czarodzieja – wycinamy jedno duże koło, a w nim odrysowujemy okrąg nieco mniejszy niż średnica podstawy przygotowanego stożka.

Zakładamy rondo na stożek i nacinamy poprzecznie jego krawędź w kilku miejscach. Zaginamy powstałe kawałki brystolu i smarujemy je klejem na gorąco, by przymocować do siebie oba elementy.

W ten sposób powstał czarodziejski kapelusz, który idealnie dopełnia całe przebranie na Halloween dla dzieci.

Strój zombie na Halloween

Ostatnią propozycją na proste przebranie będzie strój zombie. W tym przypadku również warto zadbać o odpowiedni kolor kostiumu – my zdecydowaliśmy się na “zgniłą” (pozostając w temacie zombie) zieleń. Dodatkowo wykorzystaliśmy następujące materiały:

 • szeroki bandaż,
 • skrawki materiałów,
 • zieloną kredkę lub farbę do twarzy,
 • spinki w kształcie pająków.

Twarz małego przebierańca malujemy na zielono.

Klatkę piersiową i brzuch obwiązujemy bandażem, który dokładnie zawiązujemy na plecach dziecka.

Następnie przez bandaż przeplatamy różne skrawki materiałów. Chodzi o uzyskanie efektu poszarpanych ubrań bez niszczenia ich. Narzucamy kaptur na głowę dziecka, a całość przebrania dopełniamy spinkami w kształcie pająków.

Strój na halloween dla dzieci wcale nie musi wiązać się z kosztami czy dużym nakładem pracy. Pomysły na kostium na Halloween możesz zaczerpnąć z tego artykułu. Przypominamy o konkursie, w którym można wygrać bony do e-sklepu Coccodrillo!

Konkurs na przebranie halloween