Polowanie na jajka – Pomysł na wielkanocną zabawę

Polowanie na jajka to idealna wielkanocna zabawa dla dzieci w każdym wieku. Po długiej zimie czas wyjść na świeżą trawę, złapać trochę wiosennego słońca i poszukać skarbów!

Przygotowanie

Polowanie na jajka to zabawa, w której dzieci szukają w ogrodzie bądź parku kolorowych wielkanocnych jajek. Mogą to być prawdziwe pomalowane jajka lub sztuczne – wypełnione drobnymi zabawkami lub ulubionymi smakołykami dziecka. 

Idealnym miejscem do zabawy jest ogródek. Jeśli jednak wiosna nie zdążyła zawitać w Twoje okolice podobną zabawę z powodzeniem możesz przeprowadzić np. w swoim salonie. Miejsce zabawy możemy dodatkowo ozdobić wielkanocnymi girlandami i znakami lub plakatami informującymi o zabawie.

Każde dziecko potrzebować będzie koszyka lub torby na jajka i pary uszu. Rodzic z kolei musi przygotować kolorowe jajka i rozłożyć je w różnych miejscach w ogrodzie. Jajka mogą być na widoku, ponieważ zabawa polega bardziej na spostrzegawczości i szybkości niż faktycznym szukaniu. 

Jak zrobić uszy królika w 5 minut

Do zrobienia uszu potrzebny Ci będzie kolorowy blok techniczny. Wytnij z niego 2 paski o szerokości ok. 3cm i długości kartki. Rozmiar dopasujesz do głowy swojego dziecka. Na środku paska przylep wycięte z tego samego arkusza długie królicze uszy. Odpowiednia długość sprawi, że będą zabawnie opadały. Dzieci mogą ozdobić swoje uszy dodatkowymi akcesoriami i malunkami. Jeśli maluchy będą miały na to ochotę, możesz zrobić im również delikatny makijaż, czyli nosek i wąsy zająca.

 

Kreatywne “kryjówki”

Nie ograniczaj się jednak tylko do ziemi. Wielkanocne jaja możemy zawiesić na drzewach i krzakach. Dzieci powinny rozglądać się na wszystkie strony, również w górę i w dół.

Ułatwienie dla maluszków

Jeśli grupa szukających dzieci jest zróżnicowana pod względem wieku warto wprowadzić dodatkowe zasady, inaczej małe dzieci nie będą miały szans zebrać tyle jajek co starszaki. Nasza propozycja to zrobienie dla każdego dziecka uszu zająca w innym kolorze. Dziecko może zbierać jedynie jajka w barwie swoich uszu. W tym wariancie rodzic przygotowuje po tyle samo jajek w każdym kolorze.