Odzież dla nastolatków — najnowsze trendy 2022

Okres lockdownu zmienił nasze życie. Część dorosłych i dzieci zmuszona była spędzać dużo czasu w domu, co miało istotny wpływ na wybór odzieży. Stroje domowe są zwykle bardziej wygodne niż ładne. To już przeszłość. Idąc dziś ulicą, zauważyć można, że w dresie można wyjść na miasto i wyglądać przy tym modnie. Dres jest zdecydowanym faworytem mody 2022. Pandemia koronawirusa nauczyła nas stawać na komfort i wygodę, co na stałe przeniosło się również na życie po pandemii, w tym na branżę modową. Co noszą nastolatkowie? Podpowiadamy!

Wyrażanie swojego stylu

Młodzi ludzie bardzo lubią pokazywać swoje emocje. Najczęściej robią to przez strój. Kto wychowuje nastolatka, pewnie zauważył, że naśladują oni innych młodych ludzi w zachowaniu oraz stylu ubierania się. Wyrażanie własnego stylu i dopasowanie się do grupy rówieśniczej jest bardzo istotne dla dzisiejszej młodzieży. Z tego względu dużą uwagę przywiązują do tego, jak wyglądają, w co się ubierają oraz jak są odbierani przez otoczenie.

Nastoletnia młodzież uwielbia dres!

Dresówka – czyli materiał, z którego szyte są dresy – to nic innego jak naturalna i oddychająca bawełna. Czasem z dodatkiem elastanu w celu zwiększenia komfortu noszenia i trwałości odzieży. Z połączenia tych dwóch materiałów powstaje miła w dotyku, wygodna i trwała tkanina, która tak chętnie wykorzystywana jest do produkcji odzieży. Trudno się temu dziwić, bowiem bawełniane ubrania nosi niemal każdy. Galopująca moda na dres cieszy nie tylko dzieci i nastolatków, ale także dorosłych.

Ubrania streetwear dla dzieci i młodzieży to najczęstszy wybór dzisiejszych nastolatków. Rozmiarówka dziecięca dostępna w wielu sklepach jest tak szeroka, że nastolatkowie bez trudu znajdą tam ubrania w odpowiednim dla siebie rozmiarze i stylu. Specjalnie dobrana kolorystyka i luźny styl trafią w gusta większości młodzieży, pomimo tego, że znajdują się na dziale dziecięcym. Kolekcje młodzieżowe projektowane są zgodnie z obecnymi trendami modowymi, dlatego młodzi ludzie chętnie po nie sięgają.

Komplety wciąż na topie

W sklepach, które oferują modę dla nastolatków, poza dresami, znaleźć można bardzo funkcjonalne i pasujące do dresów kurtki. Moda na noszenie monochromatycznych zestawów nie odpuszcza. W trendach 2022 dla nastolatków wyraźnie widać skłonność do zakładania góry i dołu stroju, które posiadają taki sam motyw.

Młodzieżowa kurtka i plecak w jednym

Kurtki odgrywają też znaczącą rolę w młodzieżowych stylizacjach.Obecnie kurtki są jednym z elementów, dzięki którym nastolatki czują się atrakcyjne. Nowoczesne rozwiązania wywołują efekt zainteresowania kolegów i koleżanek, co dla młodych ludzi jest bardzo ważne. Poczucie przynależności do grupy i bycie w niej zauważonym jest czynnikiem budującym samoocenę.

Odzież wierzchnia pełni również ważną funkcję grzewczą oraz ochronną. Wybór kurtki z technologią DWR gwarantuje wiatroszczelność i nieprzemakalność, dzięki szczelnym szwom. Dodatkowo innowacją są wszyte wewnętrzne szelki do przewieszenia kurtki na ramionach. Nosi się ją jak plecak! 

Modne ubrania dla nastolatków 2022, to już niekoniecznie rozmiarówka dziecięca, ale specjalnie przygotowana rozmiarówka dla młodzieży, którą oferują sklepy, przygotowując kolekcje dla nastolatków. Królują w nich zestawy dresowych spodni, bluz do kompletu oraz funkcjonalne kurtki. Dzięki tym trzem elementom garderoby Twoje nastoletnie dziecko od stóp do głów wyglądać będzie stylowo!