Dobra kurtka to coś więcej niż ciepła odzież. To wyraz dbałości o dzieci i ich potrzeby. Co wziąć pod uwagę przy wyborze kurtki, aby spełniała wszystkie dziecięce potrzeby i była noszona z przyjemnością? Podpowiadamy!
Każdy przy wyborze odzieży kieruje się innymi kryteriami. Przy wyborze kurtki warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, takich jak właściwości termoizolacyjne, wodoodporne czy elementy funkcjonalne. Nie bez znaczenia jest strona wizualna – kurtka, jak każdy inny element garderoby, musi się podobać!
Za właściwości termoizolacyjne kurtki odpowiada połączenie trzech elementów: tkaniny wierzchniej, ociepliny i podszewki.
Najlepszym tworzywem do produkcji kurtek zimowych jest poliester lub bardziej wytrzymały poliamid (nylon). Okrycia zimowe rzadko szyje się z bawełny, która zbyt szybko chłonie wilgoć. Jako stylową tkaninę wierzchnią stosuje się również różnego rodzaju futerka.
W kurtkach marki Coccodrillo stosowane są wyłącznie syntetyczne ociepliny wykonane z włókien pochodzących z recyklingu potwierdzonych certyfikatem GRS. Ocieplina ta, przypomina sztuczny jedwab, składa się z wyjątkowo cienkich i delikatnych włókien, które zapewniają dużą puszystość, sprężystość oraz lekkość.
O wodoodporności kurtki decyduje wykończenie materiału, zarówno ze strony zewnętrznej jak i od wewnątrz.
Impregnacja warstwy zewnętrznej, czyli „WR” – „water repelent”, to warstwa hydrofobowa, co można przetłumaczyć jako „odpychacz wody”. Ma za zadanie zmienić napięcie powierzchniowe materiału, aby woda nie przeniknęła do wewnątrz.
Lepsze właściwości wodoodporne cechują kolekcje Snowboard Coccodrillo, które występują z oznaczeniem „DWR” – „durable water repelent”, czyli trwała wodoodporna warstwa zewnętrzna. Zastosowanie 3 warstwowej konstrukcji, nie pozwala na przenikanie wilgoci do wewnątrz nawet pod wpływem nacisku, co zabezpiecza przed przemakaniem, nawet podczas długotrwałego kontaktu z wilgotnym śniegiem podczas siadania czy klękania. Impregnacja warstwy wewnętrznej, tzw. „coating” czyli powłoka nakładana dodatkowo, ma za zadanie nie przepuścić wody przez materiał na wylot.
Należy pamiętać, że odczucie komfortu cieplnego jest rzeczą bardzo indywidualną. Zależy od rodzaju i ilości warstw odzieży założonej pod kurtkę, od warunków zewnętrznych, które w naszym klimacie są bardzo zmienne oraz od tego, czy kurtka jest używana w okolicznościach aktywności fizycznej, co ma wpływ na wydzielanie ciepła przez dziecko.