Najlepsze wspomnienia

Laurka dla taty na Dzień Ojca

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Nasza propozycja na ciekawy prezent to laurka dla taty, która będzie przypominać mu o wspólnych chwilach.

Jak wykonać laurkę na Dzień Taty?

Potrzebne materiały

Kolorowy blok techniczny | Flamastry | Ołówek | Nożyczki | Klej | Linijka

KROK 1 – Wycinamy

Pierwszym krokiem będzie przygotowanie wszystkich kształtów. Z Kolorowego bloku technicznego wycinamy kształt aparatu oraz zdjęcia. Zdjęcie musi być mniejsze od aparatu, tak aby łatwo je było ukryć pod nim. Z osobnej kartki robimy bazę laurki zginając ją na pół. 

KROK 2 – Rysujemy

Wszystkie kształty poprawiamy mazakiem tworząc wyraźny obrys. Na aparacie rysujemy charakterystyczne elementy, np. pokrętło, obiektyw, lampę. Białą kredką dorysowujemy błyski światła, które ożywią obrazek.

Na karteczce, która za chwilę stanie się naszym zdjęciem rysujemy podobiznę taty i dziecka zostawiając białe krawędzie a następnie kolorujemy. Na dole zdjęcia możemy zostawić ukrytą wiadomość dla taty, np. “Kocham Cię”.

Pamiętajcie o elemencie z boku zdjęcia, dzięki któremu będziemy mogli wyciągnąć je aparatu. Możecie na nim narysować serduszko.

KROK 3 – Kleimy

Aparat przyklejamy do laurki. Pamiętaj, aby klej znalazł się wyłącznie na dłuższych brzegach aparatu – w ten sposób stworzymy kieszonkę, do której będzie można wsunąć zdjęcie.

Gdy klej przeschnie, możemy już ukryć zdjęcie w aparacie. Teraz możemy dorysować na kartce pozostałe ozdoby wg własnego pomysłu a w środku piszemy życzenia dla taty prosto z serca.

Nasza kartka jest gotowa!