Modne i wygodne, czyli jaką czapkę wybrać na lato?

Miesiące letnie obfitują w różnego rodzaju imprezy plenerowe. Koncerty, pikniki i inne wydarzenia dla dzieci są uwielbiane zarówno przez najmłodszych, jak i dorosłych. Dzieci korzystają z malowania buziek, z zabaw z animatorami czy dmuchańców. Każde takie wyjście to okazja do spędzenia wspólnie czasu na świeżym powietrzu. Żeby zabawa w słoneczne dni była bezpieczna, należy pamiętać o doborze odpowiedniego nakrycia głowy.

Zwróć uwagę na materiał

Czapki przeważnie wykonane są z miękkiego materiału, niekiedy z twardymi wstawkami, jak na przykład daszek. Tego rodzaju nakrycie głowy oczywiście ma za zadanie chronić głowę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zarówno latem, jak i zimą. Czapki zimowe różnią się od letnich. Są grubsze, często z bawełny wielowarstwowej, włóczki, lub nawet wełny. Częstym dodatkiem są pompony, czy wiązanie pod szyją. Ich główną funkcja to ochrona przed wychłodzeniem.

Zadanie czapek letnich to głównie ochrona przed słońcem. Czapki posiadają daszek, chronią oczy i wrażliwą skórę dziecięcej buzi przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Są cieńsze od zimowych, przeważnie wykonane z bawełny organicznej czy lnu. Są to materiały lekkie i przewiewne, dlatego tak popularne latem.

Zwróć uwagę na funkcjonalność

Producenci czapek wychodzą naprzeciw potrzebom rodziców i dzieci. Przy zakupie czapki dla dziewczynki warto zwrócić uwagę, czy jest w niej miejsce na kucyk. To rozwiązanie jest bardzo praktyczne. Czapka dla dzieci nie musi psuć fryzury Twojej pociechy.

Zwróć uwagę na kolor i styl

W ciepłych miesiącach wybieraj kolory jasne. Ciemne kolory gorzej odbijają promienie słońca, przez co szybciej się nagrzewają, co nie jest korzystne.

Wiele czapek, zwłaszcza dziewczęcych, wzbogaconych jest w błyszczące elementy. Brokatowe nadruki, czy cekiny dodają czapkom nietuzinkowego charakteru. Dzięki temu w oczach dzieci, czapka jest pożądanym elementem garderoby, a nie przykrym obowiązkiem, czyli ubraniem noszonym, bo „mama kazała”. 😉

Dodatki bawełniane typu uszka czy miękkie kokardki przydają dzieciom uroku. Dziecięca moda 2022 stawia na klasyczne paski i groszki, które królują każdego lata. Cała gama kolorów pastelowych ma zielone światło, by pojawić się w wiosennych i letnich dziecięcych stylizacjach.

Nie tylko czapka!

W ostatnim czasie najmodniejszym nakryciem głowy jest chustka. Z uwagi na swoją uniwersalność, poza nakryciem głowy, może pełnić również funkcję opaski czy komina. Tego rodzaju akcesorium jest świetną alternatywą dla czapki, gdy zapomnimy jej z domu lub dziecko ją zgubi. Dlatego, poza czapką, warto zawsze mieć przy sobie również chustę.

Kapelusz dla dzieci

Alternatywą do klasycznych czapek z daszkiem dla dzieci są kapelusze. To bardzo dobre rozwiązanie dla kilkulatków. Wykonane z bawełny są lekkie i przewiewne, i równie dobrze chronią oczy, jak czapka z daszkiem.