Modne czapki dla dzieci na każdą porę

Zima to pora roku, która niewątpliwie obliguje do zakładania czapki. Chroni ona przed utratą ciepła. Przebywanie na mrozie bez czapki, może spowodować utratę aż 70% ciepła z organizmu. Poza częstymi infekcjami może to spowodować również groźniejsze choroby. Dlatego czapkom mówimy zdecydowane: TAK! Firmy z odzieżą dziecięcą oferują specjalne kolekcje, gdzie można znaleźć modne czapki dziecięce, nie tylko zimowe.

Wiosna tuż za rogiem…

Dzieci uwielbiają spędzać czas na dworze. Jest to okazja do spotkań z przyjaciółmi. Możliwość zabawy bez grubej czapki czy kurtki na świeżym powietrzu jest wyczekiwanym przez dzieci momentem po zimie. Okres przejściowy między zimą a latem potrafi zaskoczyć pięknym słońcem, ale też powiać chłodem. W związku z tym nie rezygnujmy zupełnie z dziecięcych czapek, ale wybierzmy te cieńsze. Hitem modowym jest zakładanie czapki pod kolor bluzy. Taki zabieg może zachęcić dziecko do noszenia czapki wiosną.

Jaką czapkę wybrać na wiosnę?

Czapki, tak zwane przejściowe, są cieńsze niż czapki zimowe, ale pełnią taka samą funkcję, czyli chronią dziecięce głowy przed przewianiem i ryzykiem przeziębienia. Gdy pierwsze wiosenne słońce zaczyna grzać nasze policzki, wielu dzieciom wydaje się, że można już zostawić w domu wszystkie zimowe gadżety, pożegnać się z rękawiczkami, a nawet z kurtką. Warto jednak uświadomić dziecku, że to słoneczko nie ma jeszcze tyle siły i czapka jest potrzebna. Czapki wiosenne raczej nie mają już pomponów, są cienkie, ale nadal dwuwarstwowe, często podszyte polarem.

Dla mniejszych dzieci i niemowląt czapeczka często ma doszyte troczki, co zapobiega zdejmowaniu czapki przez dziecko oraz przed zgubieniem.

Czapka nie musi być czarna!

Utarło się, że buty, czapka czy kurtka w kolorze czarnym jest najpraktyczniejsza, bo pasuje do wszystkiego. Tak, pasuje, natomiast ten kolor ma CZARNY PR 😉 i niekoniecznie jest lubiany przez dzieci, zwłaszcza przez małe. Dobór czapki do kurtki czy bluzy wcale nie musi być trudny. Dodatkowo w sklepie internetowym BROEL znajdziecie ciepłe i modne czapki dziecięce na nadchodzącą wiosnę. Ta pora roku aż krzyczy, żeby przyodziać się w kolory. Zaprośmy wiosnę do swoich (i dziecięcych!) szaf. Kolory mają wpływ na dziecięcy nastrój, dlatego śmiało wybierajmy kolorowe czapki 

Czapka może być świetnym uzupełnieniem zimowej i wiosennej dziecięcej stylizacji. Obalmy emocje, że czapka jest zła i noszenie jej to kara i wymysł rodziców. Modna czapka to totalny MUST HAVE wiosennych stylizacji..