Maska żuka – pomysł na kreatywną maskę karnawałową

Zobacz jak stworzyliśmy maskę żuka

Do stworzenia tej oryginalnej maski zainspirowała nas najnowsza kolekcja Coccodrillo Wiosna/Lato 2021 i linia dla chłopców Don’t Bug Me!

Przygotowanie

Żuki charakteryzują się pięknymi skrzydłami i ciekawymi “rogami” (prawidłowa nazwa to żuwaczki). Wybraliśmy motyw z jednej z naszych koszulek. Do stworzenia maski potrzebne będą: czarny brokatowy papier, opalizujący papier, w kolorach zieleń/fiolet i dodatkowy np. róż, czarny i żółty papier techniczny oraz nożyczki, klej i gumka do zawiązania. Opcjonalnie duże guziki na oczy

KROK 1

Narysuj na czarnym brokatowym arkuszu kształt maski, dostosuj jej rozmiar do głowy Twojego dziecka, szczególną uwagę zwracając na odległość między otworami na oczy. Wytnij maskę.

KROK 2

Z żółtego papieru wycinamy oczy, dodatkowo możemy nalepić na nie czarne, duże guziki

KROK 3

Na czarnym, sztywnym papierze rysujemy “rogi” żuka i wycinamy. Przylepiamy skrzydła do dołu maski.

KROK 4

Wycinamy skrzydła, które umieścimy na dole maski. Najlepiej użyć do tego papieru opalizującego, który pięknie będzie imitował wspaniałą kolorystykę prawdziwych żuków. Jeśli nie masz takiego papieru, użyj metalicznych arkuszy, brokatowych lub po prostu arkuszy z kolorowego bloku technicznego. Pod skrzydła główne podklej kawałeczki mniejszych skrzydeł w kontrastowym kolorze.

KROK 5

Czas dodać gumkę lub sznureczek i zadziwić wszystkich na balu karnawałowym!