Maska kwiatowa – pomysł na kreatywną maskę karnawałową, na usta!

Zobacz jak stworzyliśmy kreatywną maskę na usta

Maseczki na usta również mogą być kreatywne i wyjątkowe i spełniać rolę zabawnego przebrania! Naszą zainspirowały kolekcje dla dziewczynek Best Day Ever oraz Girls Can, które czerpią wzory z klasycznych tatuaży, takich jak róże i serca. 

Przygotowanie

Zainspiruj się ubrankiem z szafy Twojego dziecka i zrób pasującą do niego maskę na usta. My wybraliśmy bluzkę z kolekcji Girls Can, w oryginalny wzór i o ciekawej kolorystyce łączącej odcienie czerwieni i fioletu. Głównym motywem naszej maski będą kwiaty i duże brokatowe usta.

Masz własny pomysł na karnawałową maskę? Pokaż ją nam w konkursie, w którym możesz wygrać zakupy w Coccodrillo.

KROK 1

Z czarnego filcu wytnij kształt maseczki.

KROK 2

Z czerwonego, brokatowego arkusza papieru wytnij kształt ust. Jeśli chcesz uzyskać zabawny efekt, usta powinny być większe niż naprawdę. Jeśli usta będą otwarte, podlep je kawałkiem białej kartki a całość nalep na środku maski.

KROK 3

Ozdób maskę samoprzylepnymi kryształkami lub innymi materiałami kreatywnymi.

KROK 4

Do wykonania ozdobnych boków maski potrzebne Ci będą sztuczne kwiaty i cekinowe taśmy. Zadbaj, aby wszystko było w kolorach takich jak ubranie, w naszym przypadku będą to: czerwień i fiolet. Kwiaty odczepiamy od łodyg i wraz z cekinowymi taśmami związujemy, sklejamy ze sobą lub zszywamy.

KROK 5

 Gotowe “bukiety” zszywamy z gumką, którą przywiązujemy do maski.