Majówka 2022 z dziećmi – Akcja pakujemy walizkę na majówkę

Majówka już za moment, podpowiadamy więc co i jak warto spakować na krótki wypad z dziećmi. Jeżeli pogoda dopisze, weekendowy wyjazd może stanowić rozpoczęcie okresu letniego. Dla marki Coccodrillo to szansa na pokazanie ciepłych, letnich kolorów. Ich nowa kolekcja wygodnych ubrań totalnie mnie zachwyciła. Zwierzęce printy w stylu safari są teraz na topie. Soczysty i apetyczny sorbet mango został okrzyknięty kolorem sezonu 2022. Wszystkie te elementy niosą przyjemne skojarzenia z latem, piaskiem i odpoczynkiem, dlatego ubrania w tym stylu idealnie sprawdzą się na majówkę. Sami zerknijcie, jakie cudne dresy w kolorze mango ma na sobie nasz młodszy syn.

Każde pakowanie warto rozpocząć z tygodniowym wyprzedzeniem, tworząc listę rzeczy, które koniecznie musimy ze sobą zabrać. Dzięki temu mamy pewność, że o niczym nie zapomnimy i zdążymy dokupić brakujące przedmioty. U nas okazało się, że młodszy syn nie ma kaloszy w swoim rozmiarze. Czeka nas więc wizyta w sklepie.

Lista rzeczy do spakowania na majówkę

Przedstawiamy listę rzeczy, które warto zapakować na trzy- lub czterodniowy wyjazd z kilkuletnimi dziećmi na początku maja. Musimy nastawić się na zmienną pogodę, jak to w tym okresie bywa. Najważniejszym elementem jest dziecięca walizka, do której dzieci będą mogły zapakować swoje ulubione gadżety. Poniższe zestawienie zawiera zestaw akcesoriów dla 1 dziecka, u nas więc wszystko pakujemy podwójnie.

 • po 4/5 kompletów bielizny (majtki i skarpetki) – najlepiej po 1 dodatkowej parze na wszelki wypadek
 • 4 pary długich spodni
 • 5 koszulek – w zależności od pogody z długim i/lub krótkim rękawem
 • 2 bluzy – najlepiej 1 z kapturem, jeżeli planujemy wieczorne ogniska
 • kalosze 
 • cienka czapka
 • cienki komin
 • pikowana kurtka na chłodniejsze wieczory
 • kosmetyki: żel i szampon do kąpieli 2 w 1, pasta i szczoteczka do zębów, spray na komary i kleszcze, jeżeli planujemy wyprawy na łono natury
 • plecak na zabawki, które dziecko chciałoby ze sobą zabrać
 • wygodne dresy – choć my nie pakujemy, gdyż chłopcy nałożą je na siebie do podróży samochodem
 • ręcznik, jeśli potrzebujemy, ale to pakuję razem z rzeczami rodziców 
 • 1 komplet piżamy
 • nieduża walizka podręczna (u nas jedna spokojnie wystarczy dla dwójki dzieci)

Pakowanie rozpoczynamy od najważniejszego (z perspektywy małych urlopowiczów) –  wybrania zabawek, które dzieci koniecznie chcą wziąć ze sobą. My nie ingerujemy w to, co chcą spakować, jedynie wielkość plecaka stanowi ograniczenie – wszystko, co zabierają musi zmieścić się w niedużym plecaczku.

Następnie, wykorzystując dostępne przegródki, pakujemy bieliznę chłopców – każdy korzysta z innej przegródki, tak by samodzielnie mogli podczas wyjazdu wybierać swoje rzeczy w trakcie ubierania.

Do ostatniej przegródki wkładam czapki i kominy – lepiej wziąć też cieplejsze ubrania na wszelki wypadek.

Rolowanie ubrań – metoda na zyskanie przestrzeni w walizce

Jak spakować walizkę dla dziecka? Mam na to sposób. Wystarczy złożyć dany element garderoby na pół, schować rękawy w przypadku bluzek, bluz lub kurtek i zwinąć je ciasno jak roladę. Dzięki temu dziecięca walizka nie będzie wypchana i unikniemy problemu z jej zapięciem. Pokażę ten patent na przykładzie kurtki:

Dzięki zrolowaniu pikowanej kurtki 4-latka, zajmuje ona niedużo miejsca. Dodatkowo możemy wykorzystać przestrzeń zajmowaną przez duże kalosze starszego syna. Oczywiście warto najpierw te kalosze dokładnie umyć. Wtedy w środku możemy umieścić zrolowaną kurtkę w jednym bucie, a w drugim kosmetyki – kalosz sprawdzi się świetnie w roli podróżnej kosmetyczki. Zaoszczędzimy w ten sposób sporo miejsca, a guma, z której wykonane są buty, stanowi dobre zabezpieczenie dla szklanych i plastikowych buteleczek.

Jeżeli mamy więcej ubrań i obawiamy się, że nie zmieszczą się w walizce – je również możemy zrolować. U nas po zabiegu z kaloszami, pozostałe rzeczy bez problemu zmieściły się w środku, nie było więc potrzeby zwijania kolejnych elementów garderoby. Kurtka starszego syna zajmowała więcej miejsca i po zrolowaniu nie weszłaby do buta, więc została włożona na dno walizki i ściśnięta paskami, dzięki czemu nie zajmowała zbyt dużo przestrzeni. Szczoteczki do zębów ze specjalnymi zatyczkami do podróży wylądowały na górze spakowanej walizki. Jak widać, bez problemu wszystkie rzeczy dwójki dzieci zmieściły się w naprawdę niedużej walizce. Bez problemu spakujemy jeszcze dokupione kalosze. Wspólne przygotowania do wyjazdu są idealną okazją do nauki  jak spakować walizkę dla dziecka. Jest to cenna umiejętność, gdy dziecko zaczyna wyjeżdżać bez rodziców.

Ekipa gotowa na wyjazd 🙂 majówka 2022 z dziećmi – jeżeli spakujemy wszystkie potrzebne rzeczy – będzie z pewnością niezapomnianą przygodą!