Laurka dla Mamy

Kolorowe, śmieszne, prosto z serca – takie są laurki dla naszych ukochanych mam. Podpowiadamy dzieciom pomysły jak je wykonać.

Rosnę dzięki Tobie

Ta piękna laurka to podziękowanie dla mamy, dzięki której rośniemy i rozkwitamy. Do wykonania jej potrzebne nam będą: kolorowy blok techniczny, zdjęcie dziecka, patyczek kreatywny “po lodach”, zielony flamaster i zielona klamerka ozdobna z liściem. Dodatkowo klej, nożyczki i cienkopis.

Drukujemy szablon kwiatu a następnie obrysowujemy go i wycinamy na 2 kolorowych arkuszach bloku technicznego. Ze zdjęcia dziecka wycinamy okrąg a z papieru podobny, ale nieco większy kształt.

Kwiaty będą przylepione jeden na drugim. Na dolnym piszemy życzenia dla mamy a na górnym naklejami zdjęcie pociechy. Patyczek “po lodach” kolorujemy na zielono i doczepiamy klamerkę liść.

Serce na dłoni

Dzieci uwielbiają robić dłońmi symbol serduszka. Stąd zrodził się pomysł na oryginalną kartkę na Dzień Matki. Do wykonania kartki wystarczy papier kolorowy, ołówek, nożyczki i cienkopis.

Zaczynamy od złożenia kartki na pół po czym odrysowujemy dłoń. Kciuk i palec wskazujący muszą minimalnie wychodzić poza kartkę w miejscu złożenia. W ten sposób po wycięciu dwie lustrzane dłonie będą pokazywać symbol serduszka. 

Wnętrze kartki ozdabiamy wg własnego pomysłu. Dziecko może napisać tam życzenia, wykonać rysunek lub wkleić zdjęcie swoje i mamy.

Kocham Cię pod niebiosa

Kolejna propozycja przeniesie nas pod chmury. Tę kartkę dziecko wykona z pomocą odrobiny farby i swoich paluszków. Potrzebne będzie również zdjęcie dziecka z podniesionymi rękami, papier kolorowy, nożyczki i klej. 

Zdjęcie dziecka dokładnie wycinamy i naklejamy na dole złożonej laurki. Palec maczamy w czerwonej farbie i odbijamy na papierze tworząc serduszkowe balony. Balony łączymy z ręką dziecka i możemy poczuć się jak w niebie.