Kominy i golfy jako ciepła alternatywa dla szalika

23 września powitaliśmy kalendarzową jesień. Choć lato wyjątkowo długo było z nami, poranki są już dużo chłodniejsze. Gdy trzeba odprowadzić dziecko do szkoły lub przedszkola, należy pamiętać o odpowiednim ubiorze dla swojej pociechy.

Jak ubrać dziecko jesienią?

Jesienią powietrze jest zimniejsze i bardziej wilgotne niż latem. Ranki są chłodne, a popołudnia nieco cieplejsze – stąd łatwo o przeziębienie spowodowane różnicą temperatur. 

Sama bluza czy sweter już nie wystarczy. Najlepiej sprawdzi się kurtka wodoodporna, na wypadek wystąpienia opadów atmosferycznych. Co poza kurtką?

Komin dla dziecka

Dziecięcy komin to niezwykle praktyczna część garderoby, a do tego bardzo modna.

  1. Kominy chronią dzieci przed zimnym wiatrem. 
  2. Noszenie komina na szyi pomaga utrzymać ciepło ciała. 
  3. Kominy wykonane z miękkich materiałów, dzięki czemu są lekkie i ciepłe.
  4. Kominy łatwo się zakłada i zdejmuje
  5. Noszenie komina na szyi pomaga dzieciom uniknąć przeziębienia
  6. Można podciągnąć go również wyżej i osłonić buzię lub uszy
  7. Nie uciska tak, jak nieumiejętnie zawiązany szalik

Kominy dla dzieci są dobrą alternatywą dla klasycznego szalika. Dzięki temu, że są tak proste do założenia, proces porannego szykowania się do wyjścia przebiegnie szybciej. Dodatkowo dziecko z powodzeniem może założyć taki komin samodzielnie, co może być pierwszym krokiem do nauki samodzielności.

Dziecięcy golf 

Golf dla dziecka to kołnierzyk z ochronnym przedłużeniem na ramiona. Dzięki temu, że przylega do szyi, nie pozwala wiatrowi dostać się pod dziecięcą kurtkę. Jest także dodatkowym ociepleniem klatki piersiowej i pleców dziecka. Dziecięcy golf spełnia swoją funkcję nawet podczas ruchowych aktywności Twojego dziecka.

Warto wspomnieć, że golfy dziecięce są bardzo miłe w dotyku, często wykonane z organicznej bawełny lub z recyklingu. 

Modowe trendy na jesień

Z mody nie wychodzą komplety. Czapka i komin w tym samym kolorze to zawsze odpowiednie  zestawienie. Zarówno czapki, jak i golfy czy kominy znaleźć można w wersji gładkiej i cienkiej bawełny, tkaniny swetrowej czy przeplecione złotą nitką. W ofercie BROEL znaleźć można też komin podwójny z miękkiego dżerseju, czyli połączenia bawełny z wiskozą.

Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że z łatwością dopasujesz akcesoria do ubrań, które Twoje dziecko już posiada i stworzysz modną jesienną stylizację.

Zabezpieczanie dziecięcego karku i szyi przed chłodem jest istotnym elementem zapobiegającym wychłodzeniu dziecięcego organizmu. Jest to szczególnie ważne podczas zimnych i wietrznych dni lub wtedy, gdy dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu. 

Niezależnie od wieku Twojego dziecka, zarówno kominy, jak i golfy są wspaniałą alternatywą dla szalika. Taki dodatek potrafi odmienić cały dziecięcy look.