Jesienny poszukiwacz skarbów

Pobierz i wydrukuj nasz PDF i sprawdź ile skarbów uda Ci się znaleźć
Pobierz PDF

Jesienno-zimowy las skrywa w sobie mnóstwo skarbów, które nie ograniczają się jedynie do kolorowych liści. Wybierz się z nami na spacer i postaraj się znaleźć ich jak najwięcej. Dzięki naszej zabawie odnajdziesz piękno przyrody zarówno na łonie natury, jak i na swoim podwórku. Wystarczy dobrze się rozejrzeć!

Jak zostać poszukiwaczem skarbów?

Aby zostać poszukiwaczek skarbów, wystarczy wsłuchać się w naturę i nauczyć się zauważać jej piękno, nawet w tej najmniejszej formie.

Jesienny las daje okazję do poszukiwania przyrodniczych znalezisk takich jak niezwykłe gałęzie, czy zaskakujące grzyby. Przypatrzcie się gałązkom z maleńkimi listkami, odkryjcie piękno jesiennych kwiatów lub wytropcie ślady zwierząt szykujących się do zimy.

Prawdziwi poszukiwacze skarbów znajdą je również na własnym podwórku. Wysoką polną trawę, ciekawe liście lub oryginalne szyszki odnajdziecie także w mieście, dlatego nie ma co zwlekać… Załóżcie ciepłe kurtki i buty i sprawdźcie jakie niespodzianki przygotowała dla Was jesień.

Pobierzcie i wydrukujcie nasz PDF albo stwórzcie z dzieckiem własny plan poszukiwań i wyruszcie na poszukiwanie skarbów. Najciekawsze znaleziska zabierzcie ze sobą do domu i sprawdźcie jak stworzyć z nich Niesamowite owady lub Jesienne wycinanki.

Dzięki naszej zabawie Ty i Twoje dziecko odkryjecie, że nawet w zimnych porach roku warto wybrać się na spacer i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Znajdź jak najwięcej skarbów

Wydrukujcie nasz przewodnik i postarajcie się znaleźć jak najwięcej elementów.

Przyglądaj się szczegółom

Zwracaj uwagę na małe elementy przyrody. Wpatrz się w trawę w poszukiwaniu miniaturowych grzybów lub w niewielkie gałązki, aby odnaleźć piękne liście.

Rozglądaj się na wszystkie strony

Najciekawsze skarby znajdziesz w nietypowych miejscach.

Zbieraj skarby

Zabierz do domu swoje znaleziska i zainspiruj się naszymi zabawami. Stwórz z nami Niesamowite owady lub Jesienne wycinanki!

Podziwiaj piękno przyrody