Jak ubrać dziecko na stok? Odzież zimowa dla dzieci 2022

Zima to czas, którym wiele dzieci wyjeżdża z rodzicami w miejsca, gdzie swobodnie można skorzystać z aktywności na świeżym powietrzu. Sporty zimowe zyskują coraz większą popularność wśród dzieci i młodzieży. Kolorowe deski snowboardowe czy kaski zachęcają do udziału w zimowych zabawach. Żeby w pełni móc cieszyć się czasem spędzonym na świeżym, mroźnym powietrzu należy zadbać o odpowiedni ubiór. W tym artykule Znajdziesz praktyczne wskazówki, dzięki którym twoje dziecko będzie mogło skupić się na radości z zimy bez obaw o zimno.

Do bezpiecznej zabawy niezbędny jest dobry strój. Ważne jest, żeby dziecku było komfortowo. Wiele firm z odzieżą dziecięcą oferuje ciepłą odzież, która idealnie wpisuje się w modowe trendy. W sklepach znaleźć można kurtki w wielu wzorach i kolorach. Poza wyglądem należy zwrócić uwagę na materiał, właściwości oraz przeznaczenie konkretnej odzieży.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dziecięcej kurtki zimowej na stok?

Kurtka na stok powinna być przede wszystkim wodoodporna i wiatroszczelna. Warto zwrócić uwagę na nowatorskie technologie produkcji zimowej odzieży dla dzieci. Na przykład marka lemonexplore oferuje 2 rodzaje parametrów, dzięki którym dobierzesz odzież odpowiednio do pogody i czasu spędzonego na mrozie. Wariant ociepliny ThermoTEX: 3000 mm oraz ThermoTEX Extreme: 5000 mm to gwarancja wodoszczelności wiatroszczelności, oraz przepuszczalności powietrza.  Dzięki tym parametrom odzież wierzchnia posiada odpowiednie właściwości wentylacyjne. Kurtki zimowe na stok posiadają funkcjonalne rozwiązania, które poprawiają komfort ich użytkowania. Są nimi mankiety z otworem na kciuk, które pozwalają zapobiegać ich zsuwaniu oraz kieszenie pozwalające trzymać najważniejsze przedmioty jak np. smartfon, czy portfel.

Spodnie narciarskie

Śmiało można stwierdzić, że porządne spodnie narciarskie to sprawa kluczowa. Bez tej części garderoby, trudno wyobrazić sobie uprawianie jakiegokolwiek sportu czy szaleństw na śniegu. Zjeżdżając na desce czy nartach po często zdarzają się upadki. Grube spodnie potrafią je zamortyzować i uniknąć dostawania się śniegu pod ubranie. Zarówno w przypadku kurtki jak i spodni bardzo ważna jest wodoszczelność. W ofercie lemonexplore  znajdziecie spodnie, które dzięki specjalnej metodzie impregnacji Durable Water Repellency ( technologia DWR) pozwalają na usunięcie mokrych zabrudzeń szmatką i znów wyglądają świetnie. Dodatkowo posiadają elementy odblaskowe, dzięki którym twoje dziecko będzie lepiej widoczne na stoku narciarskim. Z kolei na kolanach znajduje się dodatkowo wzmocniony materiał, który jest odporniejszy na uszkodzenia.

Ostatni element zimowego outfitu i zarazem najważniejszy, to obuwie. Odpowiednio dobrany zapewnij dziecku komfort, który podczas zabawy jest nieoceniony. Najlepszym wyborem są buty sięgające ponad kostkę. Dzięki temu dziecko może bawić się w śniegu bez ograniczeń. Wysokie buty dodatkowo zabezpieczają staw skokowy przed uszkodzeniem.

Modnie czy wygodnie?

Oba! Na białym śniegu każdy kolor będzie wyglądał fantastycznie.  Jeden z modowych trendów sugeruje, aby jedna część garderoby była gładka a druga wzorzysta. Przykładowo jednolite spodnie, pozwolą ci zaszaleć z kolorami i wzorami w górnej części zimowego zestawu. W ostatnim sezonie panuje moda na komplety utrzymane w tej samej kolorystyce lub wzorze. Ciekawą propozycją jest również dobranie butów pod kolor kurtki. W takiej stylizacji dziecko poczuje się wyjątkowo.

Jeżeli wybieracie się na zimowe szaleństwo, zwróćcie uwagę na jakość odzieży, którą kupujecie dzieciom. Powłoka ochronna DWR zapobiega wsiąkaniu wody. Jeżeli planujecie spędzić na stoku cały dzień, wybierz ubrania zimowe dla dzieci, które mają klejone szwy. Dzięki temu rozwiązaniu osiąga się maksymalną ochronę przed wiatrem i chłodem.  Tak przygotowani możecie bez obaw stawiać czoła zimowym przygodom.