Jak ubrać dziecko na spacer?

Kalendarzowa wiosna już za nami. Słońce grzeje coraz śmielej, a każdy dzień jest coraz dłuższy. To wszystko sprawia, że coraz chętniej spędzamy czas na dworze. Dzieci również. Wiosna to wspaniała okazja do spędzenia czasu na spacerze, pokazując dziecku oznaki wiosny.

Pomysł na wiosenny spacer z dzieckiem

Dzieci są ciekawe świata, dlatego warto im go pokazywać. Poszukiwanie wiosny to ekscytująca misja. Przed wyjściem porozmawiaj z dzieckiem o tym, jakie są oznaki wiosny. 

Mogą to być:

  • pąki na drzewach i krzewach
  • śpiew ptaków
  • kwiaty – przebiśniegi, krokusy
  • owady – muchy, motylki itd
  • jaskółki – koniecznie więcej niż jedna 😉

Na spacerze wytłumacz dziecku, dlaczego wiosną pada deszcz, dlaczego pszczoły zbierają nektar i jakie zwierzęta budzą się z zimowego snu. Te informacje dodatkowo mogą uatrakcyjnić spacer.

Wiosenny spacer – jak ubrać dziecko?

Żeby dziecko bez przeszkód mogło odkrywać świat, musi być ubrane adekwatnie do pogody. Zarówno wychłodzenie, jak i przegrzanie jest niekorzystne dla zdrowia i komfortu dziecka. Wielu rodziców ubiera dzieci na cebulkę, Przykładowe zestawy:

podkoszulka +  bluza + lekka kurtka przejściowa

t shirt z długim rękawem + sweterek/ polar + bezrękawnik

podkoszulka + t-shirt + rozpinana bluza + wiosenna kurtka przejściowa

Na spacerek zamiast jeansów, proponujemy założyć dziewczynkom legginsy a chłopcom dres. To zdecydowanie wygodniejsza opcja na podwórkowe harce. Sukienka również jest wygodna! Poniżej przedstawiamy propozycje jak ubrać dziewczynkę ładnie i wygodnie:

legginsy + sukienka + bluza + bezrękawnik 

legginsy + bluzka z długi rękawem + rozpinana bluza + lekka kurtka

Jeżeli dziecko jest bardzo aktywne – usuwamy jedna warstwę: szalik, bezrękawnik lub kurteczkę.

Niezależnie od zestawu, na który się zdecydujecie, pamiętajcie o ciepłej czapce i czymś pod szyje – świetnie sprawdzi się tuta bawełniany komin.

Dzięki ubieraniu dziecka “na cebulkę” możemy z łatwością zdjąć lub założyć warstwę, w reakcji na zmienne warunki. Marka Coccodrillo ma w ofercie fantastyczne zestawy na wiosenne spacery. Warta uwagi jest chłopięca kurteczka, z wypinaną bluzą. Daje to praktyczną możliwość dostosowania ubrania do aktualnej pogody. Ubranka są funkcjonalne i uszyte zgodnie z obecnie panującymi trendami modowymi.

Spacer z noworodkiem – na co zwrócić uwagę?

Noworodka należy ubrać tak jak siebie i dodać jedną warstwę. Może nią być dodatkowa podkoszulka, cieniutka kurteczka lub polarek. Uwaga – warstwą jest też kocyk w wózku! Należy o tym pamiętać, wybierając się na wiosenny spacer z dzieckiem. To, czy nie jest mu za ciepło lub za zimno, można sprawdzić dotykając karku malucha. Niemowlęta są całkowicie zależne od dorosłych i to na nich spoczywa odpowiedzialność, żeby odpowiednio je ubrać.