Poradnik dla rodzica, jak dobrać odpowiedni rozmiar czapki dla dziecka?

Rozmiar czapki dziecka nie zawsze zależy od jego wieku. Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć obwód jego główki, aby dobrać najlepszy rozmiar czapki. Nakrycie głowy, które jest za małe, będzie uciskało główkę i powodowało dyskomfort naszej pociechy. Z kolei za dużą czapkę łatwo zgubić, ponieważ będzie zsuwała się głowy. Jak zatem wybrać czapkę w odpowiednim rozmiarze? W rzeczywistości rozmiar czapki to obwód głowy dziecka. Jeśli zatem dobrze zmierzymy główkę, będziemy wiedzieli jaką dużą czapkę wybrać.

Jak zmierzyć obwód głowy dziecka do czapki?

To proste: wystarczy delikatnie owinąć centymetr krawiecki wokół głowy dziecka, tak aby przechodził dokładnie przez czoło nad łukiem brwiowym, razem z uszami i zmierzyć jej obwód. Wynik pomiaru w centymetrach jest jednocześnie rozmiarem czapki. Ta liczba, najczęściej w zakresie od 36 do 57, zwykle jest podana na metce producenta. Jak wybrać rozmiar czapek z daszkiem dla dzieci? Dokładnie tak samo. Rozmiar czapki podany na metce będzie wyrażony w centymetrach lub standardowych rozmiarach od XS do XLL. Czapki z daszkiem mają to ułatwienie, że zwykle z tyłu mają regulowane zapięcie, co sprawia, że można kupić trochę większą bejsbolówkę dla rosnącego dziecka i posłuży mu przez kilka sezonów.

Kolejnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest głębokość czapki, czyli jej całkowita długość. Najlepiej sprawdzić aktualne nakrycie głowy i przy wyborze nowej czapki kupić taką o podobnych wymiarach lub o 2-3 centymetry dłuższą. Pamiętajmy, że czapeczka nie może być ani za ciasna, bo będzie uciskać głowę dziecka i będzie się chciało jej jak najszybciej pozbyć, ani za duża, bo będzie spadać mu na oczy. Najwygodniejszą czapkę można dobrać, sprawdzając tabelę rozmiarów.

Tabela rozmiarów czapek dla dzieci:

Rozmiar Obwód głowy dziecka
XS 35-41 cm
S 41-46 cm
M 46-50 cm
L 50- 53 cm
XL 54-55 cm
XXL od 55 cm

 

Kupowanie czapki dla dziecka przez internet nie zawsze jest łatwe, ponieważ nie wszyscy producenci podają precyzyjne rozmiary czapek. Na stronie producenta czapek Broel można znaleźć szczegółową tabelę rozmiarów czapek dla dzieci.

Czapki przejściowe – na co zwracać uwagę?

Czapka przejściowa to taka, która służy dziecku w okresie jesiennym lub wiosennym, kiedy pogoda potrafi płatać figle. Broel przygotował specjalną kolekcję dla bobasów i dla starszych chłopców i dziewczynek, aby czuły się komfortowo i super modnie wśród rówieśników. Czapki posiadają modne wzory, efektowne ozdoby, printy i praktyczne rozwiązania.

Dzieci nie zawsze chętnie noszą nakrycie głowy. Tu z pomocą przychodzą czapki z daszkiem, które są cool i pasują do wielu dziecięcych stylizacji. Na okres przejściowy sprawdzą się też czapki wykonane z grubszej bawełny, które umożliwią skórze oddychanie. Dzięki temu skóra głowy malucha nie jest przegrzana, a jednocześnie jest chroniona przed zimnem.