Jak chronić głowę dziecka przed słońcem? Kilka ważnych zasad

Wielkimi krokami zbliża się majówka. W głowach pojawiają się pierwsze w tym roku pomysły na wspólne rodzinne wyjazdy na majowy weekend oraz na wakacje. Letnim miesiącom towarzyszy przyjemne słońce, jednak może być niebezpieczne. Jaka czapka z daszkiem dla dziecka będzie odpowiednia? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na zabezpieczenie głowy dziecka w słoneczne dni.

1. Czapka dla dziecka

 Zarówno podczas spacerów, jak i plażowania, nakrycie głowy to konieczność. Czapka z daszkiem chroni głowę dziecka przed nadmiernym promieniowaniem. Brak takiej ochrony może mieć przykre konsekwencje. Czapki, posiadające daszek, to komfort widzenia oraz ochrona oczu przed słońcem. Czapki z daszkiem dla dzieci, założone odwrotnie będą chronić wrażliwy na słońce kark. Typowe „bejsbolówki” są bardzo lubiane zarówno przez chłopców, jak i przez dziewczynki.

2. Czapki dla niemowląt

 Czapki dla niemowląt posiadają miękki daszek. Warto wybrać czapkę bawełnianą, bowiem wówczas skóra głowy dziecka będzie oddychać. Unikajmy czapek z daszkiem zawierających sztuczne materiały. Czapka z daszkiem dla niemowlaka w ciemnych kolorach to też nie najlepszy pomysł. Ciemne kolory pochłaniają światło, zamiast je odbijać, przez to główka dziecka może się przegrzać. Wybierając czapkę dla maluszka, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona przedłużony tył – to dodatkowa ochrona karku i uszu małego dziecka.

3. Chustka na głowę dla dziecka 

Inną możliwością zabezpieczenia głowy dziecka przed słońcem to założenie chustki. Ten niepozorny kawałek bawełnianej tkaniny posiada wiele zalet

Chustka to alternatywa dla czapek dla dzieci, ale nie tylko. Może pełnić ona różne inne funkcje:

  • zakrycie ramion dziecka na kocyku
  • przykrycie dziecka w wózku
  • ochrona szyi przed wiatrem nad wodą
  • opaska na głowę, zabezpieczająca włosy przed zmoczeniem i wpadaniem w oczy
  • zawiązana na ręce ułatwi odnalezienie dziecka w tłumie lub w wodzie

Chustka na głowę dla dziecka jest bardzo uniwersalna i może zabezpieczać przed słońcem nie tylko głowę.

4. Czapki są COOL!

Sklepy z odzieżą dziecięcą dbają o to, żeby oferowane przez nich nakrycia głowy dla dzieci były nie tylko praktyczne, ale też po prostu ładne. Atrakcyjna kolorystyka, modne motywy oraz szeroki wybór modeli sprawiają, że noszenie czapki nie jest już przykrym przymusem, ale nieodłącznym elementem dziecięcych stylizacji.