Jak aktywnie spędzić sylwestra 2022/2023 z dziećmi?

Gdy zegar wybija północ w sylwestra, kuszące może być pozostanie w domu i obserwowanie fajerwerków z okna. Jednak może warto zastanowić się i spędzić Sylwestra inaczej? Młodzież na pewno będzie chciała robić coś bardziej ekscytującego. Istnieje kilka sposobów na aktywne spędzenie sylwestra z dziećmi.

Sylwester na stoku

Rok dobiega końca, więc wiele osób już zaczyna planować sylwestrową noc. Jeśli szukasz sposobu na aktywne świętowanie końca 2022 roku, rozważ wypad na stok w Sylwestra. Będzie to nie tylko zabawne i ekscytujące doświadczenie dla wszystkich zaangażowanych osób, ale także świetny sposób na zachowanie zdrowia w okresie poświątecznym.

Od jazdy na nartach i snowboardzie po jazdę na sankach czy łyżwach — tej zimy jest wiele atrakcji, które zapewnią przyjemny i aktywny dzień na stokach. jeśli Twoje dziecko potrafi jeździć na nartach lub snowboardzie – na pewno ucieszy go taka forma spędzania tej wyjątkowej nocy, kończącej rok 2022.

Jeśli dziecko dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportami zimowymi to dobry moment, aby je z nimi zapoznać. Większość ośrodków narciarskich oferuje lekcje na wszystkich poziomach zaawansowania, dzięki czemu każdy może dołączyć do zabawy. Co więcej, dzięki możliwości nocnej jazdy na nartach w wielu ośrodkach, nawet po zmroku możecie poczuć dreszczyk emocji! Odwiedziny na stoku w Sylwestra będą niezapomnianą przygodą.

Sylwester na podwórku

Powitaj nowy rok w wielkim stylu, świętując Sylwestra na świeżym powietrzu. Impreza na Twoim podwórku może być niezapomnianym wydarzeniem w życiu młodego człowieka

Zacznij od wybrania miejsca, które ma dużo przestrzeni do poruszania się, takiego jak patio, taras lub trawiasty obszar na podwórku (jeśli pozwala na to pogoda). Zawieś sznurkowe lampki między drzewami, aby stworzyć wyjątkowy klimat. Dodaj dekoracje, takie jak papierowe lampiony lub balony.  Organizując Sylwestra na podwórku, Twoja pociecha może zaprosić naprawdę dużo osób!  Przygotujcie wspólnie przekąski i ciepłe napoje takie jak herbata czy kakao. 

Neon Party 

Atrakcją może być dyskoteka pod chmurą wzbogacona w neonowe gadżety – fluorestencyjne pałeczki, kolorowe peruki czy świecące w ciemności akcesoria. Zimą szybko robi się ciemno, warto to wykorzystać 🙂 

Zabawy ruchowe

Zacznij od upewnienia się, że Twoje podwórko jest bezpieczne do zabawy na świeżym powietrzu. Jeśli masz małe dzieci, upewnij się, że wszystkie chodniki są wolne od gruzu lub jakichkolwiek potencjalnych zagrożeń. Zakryj wszelkie odsłonięte dziury lub odsłonięte korzenie, aby zapobiec potknięciom i upadkom. 

Gdy miejsce jest gotowe, młodzież może zorganizować sylwestrową olimpiadę, wyścigi, rzut kaloszem i inne ulubione rozrywki.

Własne lodowisko

Przed Sylwestrem można zrobić własną ślizgawkę. Wystarczy wylać wodę na zewnątrz i poczekać aż zamarznie, tworząc mini lodowisko. Koniecznie należy się upewnić, że nie jest ono na chodniku, gdzie poruszają się ludzie. Miejsce warto zabezpieczyć. Podczas zabawy na lodzie młodzież powinna być ostrożna. 

Niezależnie od tego, jak młodzież będzie spędzać sylwestra, jeśli będzie on na świeżym powietrzu, należy się upewnić, że strój imprezowiczów jest odpowiedni. Ciepłe, nieprzemakalne buty, wodoodporna kurtka oraz zestaw zimowych akcesoriów takich jak czapka, szalik i rękawiczki zapewnią komfortową zabawę. Tak ubrana młodzież może świetnie bawić się w sylwestrową noc i odliczać sekundy do końca roku 2022.