Igrzyska Olimpijskie w Twoim ogródku – proste sportowe zabawy dla dzieci

Lato to najlepszy moment, aby zainteresować dzieci sportem, zwłaszcza kiedy akurat odbywa się Olimpiada w Tokio. Wy również możecie zorganizować swoje małe Letnie Igrzyska Olimpijskie we własnym ogrodzie lub domu.

Symbole Olimpiady

Aby w pełni poczuć olimpijski klimat na własnym podwórku, przygotuj z dziećmi proste zabawki z papieru: znicz, medal, wieniec i olimpijskie okręgi

Przy tej okazji możesz porozmawiać z dziećmi o tradycji igrzysk, ciekawostkach i symbolice poszczególnych zabawek. 

Sportowe stylizacje godne mistrza

Aby w pełni cieszyć się zabawą potrzebujemy jeszcze wygodnych sportowych ubrań. Skompletuj sportową stylizację, której nie powstydziłby się żaden olimpijczyk. Kolekcje Active Girl i Active Boy dadzą Ci wiele możliwości oferując wygodne krótkie spodenki i koszulki a także spodnie dresowe i legginsy. Strój sportowy uzupełnij czapką z daszkiem, bluzą i wygodnymi butami. Po udanym treningu ubranie możemy schować w praktycznym worku.

Sprawdź nasze stylizacje dla dziewczynek

Sprawdź nasze stylizacje dla chłopców

Własna Olimpiada w ogrodzie lub parku

Jeśli Twoje dzieciaki dały się ponieść szałowi igrzysk i z zainteresowaniem oglądają relacje sportowe, namów je, aby same wzięły udział w mini igrzyskach w Waszym ogrodzie lub domu. Wystarczy kilka domowych przedmiotów, aby stworzyć proste konkurencje sportowe dla Twojej pociechy.

Rzut obręczą

Z talerzyków papierowych wytnijcie środki zamieniając je w obręcze. Możecie ozdobić je wg swojego pomysłu lub tak jak my zainspirować się flagą Igrzysk Olimpijskich i pokolorować je na odpowiednie barwy. W ogrodzie wbijcie w ziemię kilka patyków, do których będziecie rzucać obręczami.

Skok przez płotki

Ustaw w ogrodzie tor przeszkód np. z piankowych mieczy lub nisko zawieszonej liny. Dzieci powinny pokonać tor na czas, starając się nie dotknąć żadnej przeszkody.

Gimnastyka artystyczna

Prostą zabawką sportową DIY będzie szarfa do gimnastyki artystycznej. Wystarczy niewielki kijek i długa szeroka wstążka, aby stworzyć w powietrzu zachwycające wzory. W tej konkurencji możemy wykorzystać muzykę, do której dzieci będą musiały ułożyć krótką choreografię gimnastyczną.

Rzut piłką 

Kolejna konkurencja sprawdzająca celność małych sportowców to rzut piłeczką. Ustalcie cel, do którego będą starały się trafić dzieci. Mogą być to użyte wcześniej w zabawie obręcze stworzone z talerzyków. Każdy kolor może oznaczać inną liczbę punktów.

Nagrodzenie zwycięzcy

Kiedy wszystkie zadania będą już zaliczone pora na wyróżnienie niezwykłych cech naszego dziecka. Zwróćmy uwagę na takie zalety jak wytrwałość, sportowe zachowanie, pomoc innym. Stwórz medal z kieszonką, do której włożysz kartkę z odpowiednim tytułem pasującym do zawodnika. Ze skrzyni zrób podium, na którym dumnie stanie zwycięzca.

Więcej pomysłów na proste zabawy ruchowe znajdziesz tutaj.