Gdzie mieszka święty mikołaj i dlaczego nosi czapkę?

Chyba każde dziecko zadaje sobie pytanie “Gdzie mieszka Święty Mikołaj?”. Oczywiście na Biegunie Północnym. Przebywa tam przez cały rok, przygotowując się do swojego świątecznego zadania: trenuje renifery, poleruje sanie, czyta listy z życzeniami od dzieci i pakuje prezenty.

Czerwona czapka świętego Mikołaja z białym pomponem to chyba najbardziej rozpoznawalna czapka na świecie! Ma kształt stożka i posiada piękny frędzel na końcu. Każdy, kto założy taką czapkę, w magiczny sposób staje się Mikołajem! Dla naszych dzieci to symbol świąt i długo oczekiwanych prezentów.

Noszenie czapki Mikołaja jest częścią tradycji Bożego Narodzenia. W tym czasie wszyscy kupują i podarowują sobie nawzajem się czapki Mikołaja. Jest niezbędna na świątecznych imprezach szkolnych lub rodzinnych! Broel przygotował całą kolekcję czapeczek dla dzieci, żeby mogły poczuć się wyjątkowo w ten magiczny świąteczny czas. Święta tuż, tuż…. Czapka to zawsze dobry prezent!

 

Historia Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj ma długą historię przesiąkniętą tradycjami bożonarodzeniowymi. Dziś jest on postrzegany głównie jako wesoły człowiek w czerwieni, który przynosi zabawki grzecznym dziewczynkom i chłopcom w Wigilię, ale jego historia sięga aż do III wieku, kiedy to Święty Mikołaj chodził po ziemi i stał się patronem dzieci. Legenda o Świętym Mikołaju sięga setki lat wstecz do mnicha o imieniu Święty Mikołaj. Uważa się, że Mikołaj urodził się około 280 r. n.e. w Patarze, niedaleko Myry, na terenie dzisiejszej Turcji. Podziwiany za swoją pobożność i dobroć, św. Mikołaj stał się tematem wielu legend. Mówi się, że oddał on cały swój odziedziczony majątek i podróżował po okolicy, pomagając biednym i chorym. Nie sposób wyobrazić sobie Świąt Bożego Narodzenia bez Świętego Mikołaja!

Czapka świętego Mikołaja dla dzieci 2021

Polski producent czapek dla dzieci przygotował specjalna zimową kolekcję na Święta i nie tylko! Czapki są idealnie dopasowane do potrzeb niemowląt, przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Zimą czapka jest jedną z najważniejszych części garderoby – chroni dziecko nie tylko przed mrozem, ale także przed słońcem, wiatrem.  Nawet św. Mikołaj musi nosić czapkę, żeby wyglądać wyjątkowo i chronić się przed zimnem!

W okresie świątecznym warto uzupełnić stylizacje dziecięce szykowną, wesołą czapeczką z elementami zimowo-świątecznymi. Broel ma do zaproponowania szeroki wybór kolorów, efektowne ozdoby, printy i praktyczne rozwiązania jak troczki czy ściągacze to wyróżniki naszych czapek, dzięki którym dziecko nie zgubi czapeczki. 

Czapki Broela to wysoka jakość wykonania z dbałością o każdy szczegół – to świetny pomysł na prezent Mikołajki i na Gwiazdkę. Dzieci kochają czapki Broela, a wiadomo jak trudno czasem zachęcić dzieci do noszenia nakrycia głowy. Kolekcja zimowa to wiele ciekawych wzorów, od czapki świętego mikołaja dla niemowlaka po zimowe wzory dla starszych dzieci.