Dziewczynki i chłopcy w jednej drużynie

Wspólne świętowanie i wspólna zabawa

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn dzielą zaledwie dwa dni. Jest to więc świetna okazja, aby dziewczynki i chłopcy wspólnie celebrowali te święta. Nasza propozycja to zorganizowanie dzieciom zabawnego toru przeszkód za pokonanie, którego otrzymają nagrodę. Żeby jednak gra była ciekawsza muszą pokonać go wspólnie jako drużyna, czyli pomagać sobie i dopingować.

Przygotowanie

Zabawa wymaga nieco przestrzeni, np. dużego salonu lub długiego korytarza. Jeśli nie masz tyle miejsca podziel tor przeszkód na mniejsze zadania i kolejne atrakcje przygotuj po pokonaniu wcześniejszego etapu. Zaliczenie np. 5 zabaw zapewni dzieciom wygraną. W zależności od wieku dzieci, ustal im limit czasowy, w ciągu którego będą musiały pokonać przeszkody.

Potrzebne materiały 

Kartki A4 | Szablon dłonie | Szablon stopy | Drukarka lub marker | Kolorowe sznurki lub krepina | Hula-Hop | Taśma samoprzylepna | Kolorowe taśmy izolacyjne | Piłka | Krótkie kije np. teleskopowe kije do miotły | skarpetki | kosz na bieliznę

Labirynt z laserami 

Labirynt nie do przejścia to wyzwanie dla prawdziwego małego szpiega. Bawełniane sznurki lub wycięte z krepiny szarfy staną się “zabójczymi” do pokonania przeszkodami. Najlepszym miejscem na stworzenie tej przeszkody będzie wąski długi korytarz. Za pomocą taśmy przyczep do przeciwległych ścian nasze “lasery”. Przyczepiaj je na różnych poziomach, aby stworzyć skomplikowany labirynt 3D. Jeśli nie masz w domu długiego korytarza, poprzywiązuj sznurki do kilku mebli, okna czy kaloryfera . Zadaniem dzieci będzie po kolei przejść tunel nie zrywając przeszkód. Starsze dzieci powinny starać się, aby w ogóle ich nie dotknąć. Jeśli jakiś sznurek odpadnie tracą 10 sekund. Zachęć dzieci, aby pomagały sobie nawzajem podpowiadając jak pokonać przeszkodę.

Żywy łańcuch

Do kolejnego zadania potrzebne Wam będzie hula-hop. Dzieci łapią się za ręce. Pierwsze dziecko musi przenieść hula-hop przez swoje ciało i przekazać je kolejnemu. Kolejne robi to samo. Trudność polega na tym, że ani na chwilę dzieci nie mogą puścić swoich dłoni. Kiedy hula-hop pokona cały “łańcuch” dzieci będą mogły przejść do kolejnego etapu.

Domowy twister

W tej zabawie musisz wydrukować (lub narysować) tor przeszkód stworzony z ilustracji stóp i rąk. Możesz skorzystać z przygotowanych przez nas gotowych szablonów dłonistóp. Gotowe ilustracje przyklej po trzy w kilku rzędach. Pociecha, aby pokonać trasę będzie musiała pokonać każdy rządek używając do tego trzech narysowanych kończyn. Maluchy mogą pokonać trasę w uproszczony sposób, np. idąc do mety po kartkach tylko z jednej kolumny. 

Chodzimy po “szlaczkach”

Za pomocą taśmy izolacyjnej lub maskującej wyklej na podłodze fantazyjną trasę, którą maluch będzie musiał pokonać. Nie wolno zejść z linii! 

 

Współpraca się opłaca

W kolejnej przeszkodzie dzieci do pokonania mają te same dwa tory stworzone z taśmy. Tym razem muszą to jednak zrobić wspólnie z małym utrudnieniem. Poruszając się po wyznaczonych liniach wspólnie muszą przenieść do końca piłkę trzymając ją na kijkach. np. od miotły.

 

Wspólne sprzątanie

Następnym zadaniem jest zrobienie porządku ze skarpetkami rozrzuconymi po pokoju. Dzieci muszą jak najszybciej zebrać skarpetki, poparować je i wrzucić do kosza.

 

Nagroda

Tor przeszkód to super zabawa. Możesz skorzystać z naszych pomysłów lub stworzyć swoją wersję, np. skakanie po poduszkach, rzucanie papierkami do kosza na śmieci itp. Kiedy dzieci pokonają już wszystkie przeszkody powinny otrzymać zasłużoną nagrodę. Może to być wspólny wieczór filmowy, wyjście lub pizza. Jednak to co na pewno wyniosą z tego dnia na całe życie, to fajne wspomnienia i radość ze wspólnej zabawy. 

Zadbaj o komfort podczas zabawy