Broel – Dzień Zwierząt 2021

Dzień Zwierząt 2021 wypada 4 października. To bardzo jest bardzo ważne święto dla naszych braci mniejszych. Obchodzimy już od 1931 roku, kiedy to zostało ustanowione w trakcie konwencji ekologicznej. Ten dzień rozpoczyna tydzień zwiększania świadomości o prawach zwierząt, a także promowanie właściwych zachowań ludzi wobec zwierząt. Ta coroczna inicjatywa ma na celu sprawienie, żeby Ziemia była lepszym miejscem do życia zarówno dla zwierząt dzikich, jak i hodowlanych.

W trakcie Światowego Tygodnia Zwierząt odbywają się różne eventy, konkursy, prezentacje, a także wizyty w lokalnych schroniskach, które pogłębiają zrozumienie potrzeb zwierząt, rozwijają odpowiedzialność za opiekę nad nimi oraz pokazują konieczność dbania o ich środowisko naturalne. Wielu zwierzątkom takim jak misiom, słonikom, tygrysom czy fokom, które są bohaterami ulubionych bajek dla dzieci, a także są pierwowzorami dla dziecięcych zabawek, wzorów na ubraniach i różnych przedmiotach grozi wyginięcie na skutek dużego zanieczyszczenia środowiska i innych czynników. Dzień Zwierząt to świetna okazja na zwiększenie świadomości wśród dzieci o współistnieniu i koegzystencji ludzi i zwierząt na Ziemi jest bardzo ważne. Dlatego, aby uczcić to święto, Broel przygotował specjalną kolekcję czapek ze zwierzętami.

Niezbędnik na zimę – ciepłe czapki Broel ze zwierzętami.

W okresie jesienno – zimowym okrycie głowy i szaliczki mają ogromne znaczenie. Temperatura czasami gwałtownie spada i zawsze dobrze mieć pod ręką ciepłą i miłą dla delikatnej skóry dziecka czapeczkę, która ochroni je przed zimnem. Dzieciaki uwielbiają zwierzaki, dlatego świętujemy Światowy Tydzień Zwierząt kolekcją czapek z ukochanymi przez maluchy zwierzaczkami. Każde z nich może wybrać swój ulubiony motyw ze świata fauny. Zabawne zwierzęce elementy czapek zachęcają dzieci do noszenia okrycia głowy.

Motywy pojawiające na czapkach Broel to głównie kotki oraz misie i myszki. Czapki często mają doszyte uszka, które dodają całości dziecięcego uroku. Są wykonane z miękkiej dzianiny z bawełnianą podszewką, która najlepiej sprawdza się dla delikatnej skóry dziecka. Natomiast czapki przejściowe wykonane są z bawełny, niektóre mają wiązania, żeby dzieci nie zgubiły czapeczki. W kolekcji można znaleźć kolory stonowane, ale nie brakuje także mocnych barw. Czapki nawiązują swoimi motywami do ulubieńców i  pupili z dziecięcego świata.

Broel to polska marka – część z czapek wykonanych jest z tkanin ekologicznych – pozyskanych z odzysku. Zastosowany duży udział bawełny pochodzącej z recyklingu umożliwia swobodne oddychanie skóry dziecka, chroniąc naturalne zasoby Ziemi, a jednocześnie dzianina jest miękka i przyjemna w dotyku.