Czy młodzieży wypada zakładać dres do szkoły?

Moda na dres

Spodnie dresowe powstały w 1920 r. a więc równo 100 lat temu. Do lat 80. zakładali je tylko sportowcy. W kolejnych latach ich wartość docenili tancerze hip-hopowi i spodnie te zostały symbolem streetwearu. Moda zmieniła się na przestrzeni czasu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu dres kojarzony był wyłącznie jako strój sportowy lub po domu. Nasuwa się pytanie: czy młodzież powinna zakładać dres do szkoły? Postaramy się w artykule zawrzeć kilka podpowiedzi, jak można spojrzeć na dres, aby pomóc znaleźć odpowiedź na powyższe pytanie.

Pandemia koronawirusa w 2021 r. zwiększyła wpływ bawełnianych spodni w modowych trendach. Obecnie spodnie dresowe są elementem wielu kolekcji odzieżowych. Łączone są z marynarkami, czy butami na obcasie tworzą look sportowej elegancji. W modzie młodzieżowej również można zaobserwować połączenie odzieży eleganckiej z wygodnymi elementami garderoby. Wniosek jest prosty: dres na dobre wkradł się do świata mody zarówno w stylizacjach dla dorosłych, jak i dla młodzieży. Zdecydowanie wyszedł poza ramy sportu i stał się elementem codziennego stroju.

Zalety dresu

Dres jest wykonany z bawełny. To naturalny materiał, którego niewątpliwą zaletą jest oddychalność. Bawełna jest miękka w dotyku, co daje wysoki komfort noszenia.

Młodzież spędza w szkole kilka godzin, dlatego warto zadbać o to, żeby jego strój był naprawdę wygodny. Dres się świetnie sprawdza zarówno podczas siedzenia w szkolnej ławce, jak i na przerwach, gdzie dzieciaki szaleją i są w ciągłym ruchu. Podczas korzystania z toalety czy przebierania się na lekcje wychowania fizycznego, spodnie dresowe łatwo zdjąć i ponownie szybko założyć.

Szkolny dress code

Wewnętrzne regulaminy szkolne często określają ogólne zasady sposobu ubierania się dzieci i młodzieży. Dotyczy to zarówno codziennego stroju, jak i stroju galowego, który zakłada się na specjalne uroczystości. Ubranie do szkoły powinno być schludne i czyste. Nie

 powinno odsłaniać brzucha. Strój do szkoły nie może być wyzywający. Warto zapoznać się z wytycznymi konkretnej placówki, do której uczęszcza Twoja pociecha, aby mieć pewność, że strój dziecka jest zgodny z regulaminem.
Część rodziców jest zdania, że dres nie jest najlepszym pomysłem na strój do szkoły. Szkoła to instytucja oświatowo-wychowawcza, a lekcje to sytuacja oficjalna. Nauczycielom należy się szacunek, który należy okazać swoim strojem, dlatego część rodziców nie posłałaby dziecka do szkoły w dresie.