Czas na wyprawę Jak zorganizować wyjazd z dziećmi, który będzie niezapomnianą przygodą

Jak się spakować – niezbędniki w dziecięcej walizce

Mniej znaczy więcej – dzięki tej zasadzie podróż z dzieckiem będzie znacznie prostsza. Postaw na garderobę kapsułową. Jest to taki sposób dobierania ubrań, aby z jak najmniejszej ilości rzeczy, stworzyć jak największą ilość stylizacji. 

Jak zbudować taką garderobę na wyjazd? Dużą podpowiedzią mogą okazać się kolekcje tematyczne Coccodrillo. Każda kolekcja zawiera spójne tematycznie i kolorystycznie ubrania o różnych funkcjonalnościach. Znajdziesz w nich zarówno letnią odzież na cieplejsze dni jak i cieplejszą, która przyda się w razie ochłodzenia, a wszystkie elementy ubioru będą do siebie idealnie pasować. 

Walizka chłopca

Na wiosenno-letni wyjazd trzeba zabrać ze sobą przede wszystkim mnóstwo radości i energii. Ubranka z linii Electro Man niewątpliwie reprezentują sobą obie te cechy małego chłopca. Znajdziemy na nich żywe kolory oraz wesoły motyw robota. Wśród krojów wyróżnić należy wygodne t-shirty i krótkie spodenki. Przed chłodniejszą pogodą dziecko ochroni ciepła bluza i spodnie z długimi nogawkami. 

Równie energetyczne zestawy stworzymy dla starszaka z linii Epic Gamer. Do wyboru mamy cztery pary shortów i sześć t-shirtów z motywami gamerskimi w tym jeden z niezwykle modnym wzorze tie-dye.

Walizka dziewczynki

Walizka dziewczynki jest pełna letniego nastroju i żywych kolorów. Linia Happy Summer dla małej dziewczynki i Good Vibes dla starszej dziewczynki to kwintesencja wakacji. Letnie kroje i nadruki tie dye od razu kojarzą się z pobytem nad morzem i surfowaniem po falach. 

Krótkie spodenki i sukienki idealnie sprawdzą się podczas zabawy na dworze w upalne dni. Chłodniejsze wieczory to okazja do założenia wygodnych bluz i dłuższych spodni.

Jak przetrwać podróż z dzieckiem

Skoro jesteśmy już spakowani czas zaplanować podróż. Jeśli czeka Was długa droga a Wasze dzieci nie należą do cierpliwych przygotujcie dla nich niespodzianki, które skutecznie rozproszą ich znudzenie. Taką małą niespodziankę możecie dawać im np. co godzinę. Może to być nowy komiks, niewielka zabawka lub ulubiona przekąska. Swojego asa w rękawie wyciągnijcie kiedy dzieci zaczną już mocno “dokuczać”. Dzięki temu będziecie mogli cieszyć się spokojną jazdą, przynajmniej na jakiś czas…

Torba pełna różności

Podobnym patentem jest przygotowanie dla swojej pociechy torby, która zapewni mu rozrywkę przez całą podróż. Tym razem dajesz ją maluchowi na początku drogi. Mogą w niej znaleźć się książeczki z zadaniami, kolorowanki czy naklejanki, a także drobne zabawki, czy nawet niewielkie puzzle oraz przekąski. Przydatna będzie również specjalna taca samochodowa, na której dziecko będzie mogło się bawić czy rysować. 

Jak sprawić, aby zwiedzanie stało się niezapomnianą przygodą

Podczas podróży z dziećmi musimy pamiętać, że mali ludzie to jednocześnie najwięksi odkrywcy. Dla dzieci wszystko jest ciekawe i nowe. Nie chcą chodzić narzuconymi trasami gdyż zabijają one ducha przygody. Podróżując z dzieckiem pozwól mu być przewodnikiem Waszej wyprawy. Dziecko najlepiej będzie wiedzieć co jest dla niego najbardziej interesujące. Zamiast podziwiania architektury starego miasta może chętniej podziwiać architekturę placu zabaw. Pamiętaj, że właśnie na takim etapie teraz się znajduje i plac zabaw jest miejscem gdzie przeżywa swoje małe przygody a na zabytki będzie jeszcze czas.

Blisko natury

Zorganizuj wyjazd, który zbliży Twoją pociechę do świata przyrody. Natura zawsze budzi największe emocje. Jeśli Twoje dziecko tak jak większość współczesnych dzieci jest mocno zanurzone w świecie elektroniki wyprawa w górskie doliny będzie dla niego niczym wyprawa na inną planetę

Twórzcie wspomnienia razem 

Udany wyjazd to taki, w którym nie jesteśmy tylko biernym uczestnikiem. Jeszcze przed wyjazdem ustalcie wspólnie razem z dziećmi co chcecie zwiedzać lub jak chcecie wypoczywać. Niech każdy członek rodziny zaplanuje przynajmniej jeden dzień, który spędzicie według jego pomysłu. Dzieci mogą dostać także swoje role, np. jedno może być nawigatorem i pilnować trasy, drugie kronikarzem, które zarejestruje na zdjęciach wszystkie małe i wielki przygody jakie na Was czekają.