Co zrobić ze starą odzieżą? Drugie życie ubrań dziecięcych

Każdy rodzic wie, że odzież dziecięca w magiczny sposób się „kurczy”. Przeważnie nie ma szans, żeby pociecha  przez 2 sezony nosiła te same ubrania. Często nawet kupione podczas zimowych promocji ubranka wiosenne, czekające w szafie na pierwsze ciepłe promienie słońca, z radością wyciągnięte bluzki czy kurtki przejściowe, okazują się być za małe. Co zrobić, by uniknąć takich sytuacji? Co zrobić z ubraniami dziecięcymi? Czytaj dalej 🙂

Wybieraj mądrze

Przede wszystkim należy racjonalnie podejść do tematu zakupów. Zastanowić się, czy dziecko naprawdę będzie w stanie założyć te 34 T-shirty, które często Mamy tak ochoczo kupują przy każdej wizycie w sklepie z odzieżą dziecięcą? Jasne, że ubrania dla dzieci bywają słodkie i jest ich ogromny wybór – jednak starajmy się dokonywać przemyślanych zakupów. Weźmy też pod uwagę jakość kupowanej odzieży. Dzieci niszczą ubrania szybciej niż dorośli, dlatego cienkie i tanie spodenki mogą się okazać jednorazowe, co nie jest dobre dla planety. Dzięki powyższym metodom zadbamy nie tylko o środowisko, ale też o swój portfel.

Oddaj do sklepu

Trend na bycie EKO wciąż trwa. Coraz więcej firm niweluje swoje działania, które mają negatywny wpływ na środowisko naturalne oraz zachęca do tego klientów. Marki odzieżowe proponują oddanie ubrań, w których nasze dziecko już nie chodzi, do specjalnych pojemników znajdujących się w sklepach.

Marka COCCODRILLO włączyła się w akcję ratowania odzieży ,,Ubrania do oddania”. Żeby wziąć udział, wystarczy wrzucić zbędne ubrania do specjalnych pojemników. Pojemniki te mają ciekawą nazwę – Ciuchozaur. “Nakarmienie” Ciuchozaura odzieżą to frajda dla dzieci oraz dodatkowa zachęta do spełnienia dobrego uczynku.

Dzięki temu dajesz dziecięcym ciuszkom drugie życie. Ubrań, w których Twoje dziecko już nie chodzi, na pewno jest wiele. Oddając je, pomagasz fundacji “Mam Marzenie”, której założeniem jest spełnianie marzeń dzieci chorych, których życie jest zagrożone. Fundacji zależy, żeby każde dziecko mogło korzystać z życia w pełni i choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu. Za każdy zebrany kilogram odzieży, COCCODRILLO przekazuje 1 zł na Fundację Mam Marzenie oraz 1 zł na SOS Wioski Dziecięce. Dzięki akcji “Ubrania do oddania”, zorganizowanej przez markę COCCODRILLO, masz okazję pomóc spełniać pragnienia podopiecznych fundacji, a przy okazji oszczędzić miejsce w szafie. Piękne, prawda? 

Oddaj znajomym lub potrzebującym

Pozostając w temacie pomocy, warto rozejrzeć się czy w okolicy jest rodzina w trudnej sytuacji materialnej. Worek ubrań to duże wsparcie i ogromna radość dla dzieci, których rodziców nie stać na ładne stroje dobrej jakości. I znów mamy sytuację win-win 😉

Znajomi, którzy też mają dzieci, praktykują przekazywanie sobie ubrań dla swoich dzieci. Jak pisaliśmy w pierwszym akapicie, kilka miesięcy różnicy między dziećmi już potrafi rzutować na zmianę noszonego przez maluchy rozmiaru. Dzielmy się odzieżą – jest to miły gest oraz metoda na ratowanie ubrań.

Przerób — ubraniowe DIY

Drugie życie ubrań to temat, pojawiający się na blogach parentingowych. Nic dziwnego, ponieważ niewielkim nakładem czasu i pieniędzy możesz przerobić stare ubrania na nowe. Kreatywne pomysły na drugie życie starych ubrań znajdziesz tutaj:

Jak dzieci mogą dbać o środowisko?

Jak widać problem wysypujących się z szafy ubrań dziecięcych, można łatwo rozwiązać. Stanowczo odradzamy wyrzucane ich do śmietnika! Nie przykładajmy ręki do powiększania się góry śmieci, która i tak nie jest mała… skorzystaj z jednej z naszych propozycji recyklingu odzieży, dbaj o środowisko i pomagaj innym.