Best Day Ever – Ostatni Dzień Szkoły – 10 prostych aktywności, na zakończenie roku szkolnego

Ostatni Dzień Szkoły to dzień, który warto celebrować. Doceńmy trud dziecka włożony w naukę przez cały rok szkolny i przy okazji rozpocznijmy wesoło wakacje. Sprawdź nasze ulubione aktywności i atrakcje, którymi warto zacząć długo oczekiwany wypoczynek.

1. Spotkanie na świeżym powietrzu

Zanim na dwa miesiące pożegnamy się z przyjaciółmi z klasy warto zrobić ostatnie spotkanie poza szkolnymi ławkami. Zorganizujcie przyjęcie na luzie, takie jak piknik, ognisko lub nocowanie dla najbliższych przyjaciół. Dzieci będą miały okazję wybawić się poza szkolnymi murami i wspólnie świętować przejście do kolejnej klasy.

2. Rodzinny obiad

Jeśli wolicie celebrować w mniejszym, rodzinnym gronie wypad do ulubionej restauracji z rodzicami będzie równie świetnym pomysłem. Oczywiście restauracja powinna być wybrana przez dzieci. Domowa uroczysta kolacja także pokaże dzieciakom, że ich sukcesy i rozwój są dla wszystkich bardzo ważne i są powodem do dumy i świętowania. 

3. Najlepsza ocena z…

Przygotuj dla swojego dziecka dodatkowe świadectwo, w którym docenisz jego postępy w ciągu roku, oczywiście nie ze szkolnych przedmiotów. Skup się na jego zaletach i doceń trud jaki zainwestowało w szkołę. Oceny mogą być z takich “przedmiotów” jak: bycie dobrym kolegą, punktualność, czy obowiązkowość. Skup się także na pasjach dziecka i osiągnięciach w sporcie czy sztuce. Doceń zabawę wystawiając piątkę np. z przedmiotu “architektura w minecrafcie” czy “żartowanie i pranki”. Świadectwo powinno być ściśle dopasowane do mocnych stron dziecka.

4. Zestaw wakacyjny na rozpoczęcie urlopu

Przygotuj dla swojej pociechy niespodziankę w postaci wakacyjnego niezbędnika, który zapowie wspaniałe atrakcje czekające ją tego lata. Jeśli np. jedziecie nad morze w zestawie mogą znaleźć się: strój kąpielowy, zabawki do piasku czy latawiec. W środku ukryj coś czego Twój maluch zupełnie się nie spodziewa, np. bilet do lunaparku lub festiwal muzyczny.

5. Zdjęcie na pamiątkę

Ten popularny zwyczaj jest świetną pamiątką i tradycją, którą możecie kontynuować przez cały okres edukacji. W pierwszy i ostatni dzień szkoły robicie dziecku zdjęcie z karteczką, na której możecie napisać np. “Rozpoczęcie/Zakończenie drugiej klasy” Dziecko na obu zdjęciach może mieć na sobie to samo ubranie, które dodatkowo “pokaże” jak bardzo zmieniło się w ciągu roku. 

6. Lokalne atrakcje

Zapytaj malucha jak chce świętować zakończenie roku. Z pewnością zdziwi Cię, że dziecko wcale nie będzie potrzebowało do tego fajerwerków i zaproponuje prostą aktywność taką jak pójście na lody czy plac zabaw. Jak najbardziej skorzystajcie z lokalnych atrakcji. Możecie pójść do ulubionej cukierni, pobliskiego wesołego miasteczka czy mini zoo. Samo wybranie sposobu na świętowanie będzie dla dziecka wesołą przygodą.

7. Wodne szaleństwo

Nic tak nie kojarzy się z wakacjami jak zabawa w wodzie. Rozpocznijcie lato od wizyty w parku wodnym, lokalnej plaży lub zorganizujcie wodną bitwę na swoim podwórku. Jak tylko wrócicie ze szkoły wyjmij z ukrycia balony i pistolety na wodę i rozpocznij atak! Element zaskoczenia będzie dodatkową atrakcją a dalsza zabawa wprowadzi Was w wakacyjny klimat.

8. Mini wakacje w domu

Wasz urlop rozpocznie się dopiero za kilka tygodni? To nic! Już dziś zróbcie sobie mini wakacje w ogrodzie, na balkonie lub nawet w salonie. Rozłóżcie namiot lub zbudujcie fort i przenocujcie w śpiworach. Nie zapomnijcie o typowych biwakowych atrakcjach, takich jak nocne polowanie z latarką na ukryte w kuchni przekąski czy opowieści o duchach.

9. Tydzień lenistwa

Szkoła to wyzwanie dla niejednego ucznia i mnóstwo pracy w ławce i przy domowym biurku. Wręcz swojemu maluchowi kupon na tydzień absolutnego lenistwa bez żadnych obowiązków domowych i z możliwością samodzielnego planowania swojego dnia.

10. Zaplanujcie niezapomniany urlop

Emocje związane z zakończeniem roku już opadły? Usiądźcie i wspólnie napiszcie listę atrakcji i miejsc, które koniecznie będziecie musieli zobaczyć podczas wakacji. Na liście mogą znaleźć się takie aktywności jak kino w plenerze, wieczór z planszówkami czy poszukiwanie skarbów natury. Postarajcie się zrealizować jak najwięcej pozycji z listy w ciągu wakacji i zaplanujcie sobie nagrody, np. dyplomy za ich zrealizowanie.