5 sposobów na świętowanie Dnia Dziecka

Dzień Dziecka to bardzo przyjemne święto, które możemy celebrować na wiele sposobów. Bo tak naprawdę wcale nie trzeba wydawać fortuny i stawać na rzęsach, by uszczęśliwić dzieci. Zarówno te młodsze jak i starsze zapewne lepiej zapamiętają wspólnie spędzony czas i niecodzienne aktywności niż kolejną otrzymaną tego dnia zabawkę.

W tym artykule przedstawimy 5 sposobów na świętowanie Dnia Dziecka. Nasi chłopcy byli zachwyceni – przekonajcie się czy i Waszym dzieciaczkom spodobają się przygotowane przez nas propozycje aktywności. Dzięki nim Dzień Dziecka w domu będzie niezapomniany.

Udekorowany salon, czyli jak spędzić Dzień Dziecka w miłej atmosferze

Dzień wcześniej – w nocy, gdy dzieci śpią – przygotowujemy dekorację pokoju, w którym synowie spędzają najwięcej czasu. Dmuchamy balony i na kolorowych kartkach A4 ręcznie tworzymy napis. Kartki przyczepiamy do ściany taśmą malarską. Zaskoczenie dzieci gwarantowane, a dodatkowo podnosimy nieco rangę ich święta. Na imprezki urodzinowe przecież też przygotowujemy różne ozdoby.

Kolejnym punktem w planie obchodów Dnia Dziecka jest wyjątkowe śniadanie. U nas są to gofry z bitą śmietaną i borówkami – deser, którego chłopcy w domu nigdy nie jedli. Poza domem w zasadzie też nie – ze względu na dietę bezmleczną i bezglutenową. Jednak gofry przygotowane w domu spełniają te kryteria i, co więcej, stanowiły dużą niespodziankę dla dzieci.

Eksperymenty jako kreatywne pomysły na Dzień Dziecka

Po przepysznym śniadaniu przechodzimy do kolejnych zaplanowanych aktywności. Na tapetę bierzemy eksperymenty uwielbiane przez nasze dzieci. Sprawdzamy, co się zadzieje, gdy wrzucimy Mentosy do Coli.

I – nasze ulubione doświadczenie – dodajemy ocet do sody oczyszczonej. Stworzona w ten sposób piana zachwyci wszystkie dzieci.

Wspólne granie w planszówki

To, co buduje relacje rodziców z dziećmi ma wartość zdecydowanie niematerialną. Dlatego nic nie zastąpi wspólnie spędzonego czasu, tworzenia bezpiecznej i bliskiej więzi oraz poświęcenia całej uwagi dzieciom. Świetnym sposobem na zaangażowanie się w przyjemną aktywność jest granie w gry planszowe adekwatne do wieku dzieci. U nas na tapecie są często popularne warianty rozgrywki w grzybobranie.

Piknik z ulubionymi przekąskami

Które dziecko nie lubi pikniku na trawie? A jeżeli na kocyku znajdą się jego ulubione przekąski to już w ogóle bomba. U nas pogoda nie dopisała, ale poradziliśmy sobie. Nawet po deszczu można zorganizować drugie śniadanie na podwórku. Pod koc wystarczy podłożyć worki na śmieci i będziemy mieć pewność, że materiał nie przemoknie. A wtedy wystarczy przygotować smaczne przekąski i swobodnie skonsumować je z dziećmi.

Przedstawione pomysły na Dzień Dziecka pozwolą sprawić, że dzień ten będzie wyjątkowym. Stanowią one również inspirację do ciekawego spędzania czasu w gronie najbliższych. Pielęgnowanie więzi i relacji zarówno podczas wyjątkowych okazji jak i na co dzień pozwala tworzyć niezapomniane chwile, do których chętnie będzie wracać.

Życzymy udanego Dnia Dziecka 🙂