5 pomysłów na świętowanie Dnia Dziecka

Pierwszego czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Zaskocz swoją pociechę jednym z zaproponowanych przez nas pomysłów.

Wodne przyjęcie w ogrodzie

Zorganizuj w ogrodzie przyjęcie dla dziecka, z udziałem nie tylko ludzi, ale i mnóstwa wody. Dmuchany basen to tylko początek. Dzieci mogą wziąć udział w wielu konkurencjach i aktywnościach, które nie pozostawią na nich suchej nitki.

Przygotuj wiadra z wodą a w nich zanurzone i gotowe do rzucania gąbki. Wodne pistolety mogą posłużyć do zawodów, podczas których dzieci będą przepychać strumieniem wody piłkę plażową. Kolejną konkurencją może być przelewanie płynu z kubeczka do kubeczka między ustawionymi, w szeregu dziećmi. Drużyna, której w ostatnim kubku zostanie najwięcej wody wygrywa. 

Pomysłów na wodne zabawy jest mnóstwo. Skorzystajcie z gotowców takich jak ślizgawki wodne lub sami wymyślcie swoje ulubione zabawy. Jedno jest pewne, dzieci uwielbiają wodę w upalne dni i będzie to dla nich niezapomniana frajda.

Spontaniczny wyjazd niespodzianka

A może porwanie własnego dziecka?! Oczywiście chodzi nam o porwanie w wir przygody. Przygotuj krótki wyjazd z atrakcjami, może to być wyjście do pobliskiego parku rozrywki, spontaniczny wypad nad morze, a nawet wylot do innego kraju na weekend. Aby zaskoczyć swoją pociechę do ostatniej chwili nie zdradzaj Waszych planów. Wyjdźcie z domu pod pretekstem spaceru na lody z okazji Dnia Dziecka. Jakie będzie zaskoczenie malca kiedy zwykły spacer do osiedlowego sklepiku przerodzi się w wielką przygodę, z wszystkimi atrakcjami dedykowanymi właśnie jemu. 

Zabawa w domu i wspólne gotowanie

Jeśli domowa atmosfera to coś co lubicie nie ma żadnych przeciwwskazań, aby właśnie w ten sposób celebrować tegoroczny Dzień Dziecka. A wiadomo, wszelkie okazje najlepiej świętuje się przy pysznym jedzonku. 

Wspólne gotowanie oryginalnych potraw wymyślonych przez dzieci to świetna zabawa! Jak się do tego zabrać? Mamy kilka pomysłów. 

Kulinarne zawody niczym w telewizyjnym show pokażą kto w Waszym domu jest prawdziwym mistrzem kuchni. Menu obiadowe całkowicie zaplanowane przez dzieci i wykonane wspólnie z rodzicami zaskoczy niejednego krytyka kulinarnego. Narysowana przez malucha potrawa i wykonana wspólnie wraz z rodzicem, tak aby wyglądem najlepiej oddawała podobieństwo z rysunkowym pierwowzorem może okazać się nie tylko wyzwaniem kulinarnym, ale i artystycznym. 

Wspólne gotowania to olbrzymia zabawa jeśli damy dzieciom możliwość decydowania o tym co zjemy. Niestety tego dnia sprzątanie po gotowaniu jest obowiązkiem wyłącznie rodziców. A jedzenie? Jeśli kulinarna wizja Waszego dziecka przerosła możliwości waszych kubków smakowych, zawsze pozostaje zamówienie ulubionej przez wszystkie dzieciaki pizzy.

Spełniamy wszystkie dziecięce życzenia

Taki scenariusz Dnia Dziecka, to chyba marzenie każdego synka i córki. Wprowadźmy jednak do niego pewne zasady. Przygotuj dla dziecka kupony z różnymi miłymi aktywnościami oraz takie, które na jakiś czas uchronią je od domowych obowiązków. Dziecko będzie mogło wykorzystać kupony nie tylko w Dzień Dziecka, ale i w przyszłości. 

Możesz skorzystać z przygotowanych przez nas kuponów. Wydrukuj je i zepnij zszywaczem ozdabiając wstążeczką.

Co może znaleźć się na takich kuponach? Podpowiadamy! Nagrody i przywileje, takie jak: wyjście na lody, dodatkowa godzina z elektroniką, zwolnienie z mycia nauczyć na jeden dzień albo po prostu długi przytulas od mamy i taty. 

Wydrukuj kupony na Dzień Dziecka

Nauka nowej rzeczy

Nasza ostatnia propozycja to podarowanie dziecku w prezencie ekscytującego doświadczenia. 

Wybierz aktywność, której jeszcze nigdy Twój maluch nie doświadczył i którą możecie przeżyć wspólnie. Dla fanki kucyków, może to być np. pierwsza w życiu jazda konna, a dla młodego fana sportów wodnych nauka surfowania. Niezależnie czy Ty będziesz uczył swoją pociechę nowej umiejętności, czy też oboje będziecie stawiać w niej pierwsze kroki, ten czas na zawsze zapadnie w pamięci Twojej i Twojego dziecka. Kiedy robimy coś po raz pierwszy wspomnienia są bardziej intensywne i zostają na dłużej.

Jakie są Wasze pomysły na celebrowanie Dnia Dziecka?